Opera Online

Szanty w Operze

Edycja VII
Premiera: 5 maja 2024 r.

Wystąpią:

Aqua Marina 

Flash Creep 

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska 

North Cape 

„..lecz widzę drogi kres w gęstniejącym mroku…” – tak! Wędrówka festiwalu Szanty w Operze się zakończyła i z radością możemy ogłosić, że mokre dźwięki wracają na deski sceny głównej Opery Śląskiej w Bytomiu.

Organizatorzy postanowili kolejny raz przygotować dla swojej wiernej Publiczności moc wrażeń, za którą odpowiadać będzie absolutna czołówka polskiej sceny marynistyczno-folkowej!

Na scenie pojawią się:

  • Aqua Marina – kwintet wokalny złożony z młodych, pięknych i przede wszystkim piekielnie utalentowanych Kobiet, które już niejednokrotnie pokazały na krajowych oraz zagranicznych scenach, że śpiewanie szant wcale nie musi być zarezerwowane tylko dla mężczyzn!
  • Flash Creep – niezapomniane aranżacje, piękne teksty, instrumentalny kunszt oraz cudowne głosy to najkrótszy, ale jednocześnie chyba najpełniejszy opis grupy Flash Creep. Połączenie wcześniej wymienionych zalet daje efekt w postaci fantastycznego koncertu – za każdym razem!
  • Andrzej Korycki i Dominika Żukowska – duet pomnik na polskiej scenie szantowej. Przepiękne i idealnie pasujące do siebie głosy, wyśpiewujące piękne teksy przy akompaniamencie cudownie rozmawiających ze sobą gitar. Dodając do tego niepowtarzalny sposób prowadzenia dialogu z publicznością, który oparty jest na niesamowitym szacunku, dostajemy gwarancję magicznych i niezapomnianych chwil.
  • North Cape – ojcowie założyciele, główni organizatorzy i pomysłodawcy festiwalu Szanty w Operze. Od prawie już 30 lat na scenach w Polsce. Od kilku lat jeden z głównych produktów eksportowych polskiej sceny szantowej. Śpiew acapella, repertuar łączący ze sobą wszystkie strony folku oraz charakterystyczna konferansjerka sprawia, że od wielu lat zespół cieszy się popularnością nie tylko na żywo, ale także w mediach społecznościowych, o które bardzo dba!

Zapraszamy wszystkich entuzjastów morskich i folkowych dźwięków na muzyczną ucztę w murach Opery Śląskiej w Bytomiu! Ahoj!

 
Wstecz