Opera Online

Kolędy świata z Operą Śląską

Premiera: 24 i 25 grudnia 2020

wystąpią:

Anna Borucka

Gabriela Gołaszewska

Marta Huptas

Ewelina Szybilska

Adam Sobierajski

Adam Woźniak

Zbigniew Wunsch

 

Soliści, Chór oraz Orkiestra Opery Śląskiej ze specjalnym udziałem zespołu Szymona Klekowickiego "Klekowicki Big Band"

Kierownictwo muzyczne - Jan Stańczyk

 

Kolędy świata z Operą Śląską!

Od wielu lat, Opera Śląska w Bytomiu zaprasza melomanów do swojej siedziby podczas świąt Bożego Narodzenia na wspólny wieczór kolędowy. W tym roku zaprezentujemy koncert, który został zrealizowany w 2020 roku we współpracy z TVP3 Katowice. Wydarzenie to zobaczyło ponad 100 tysięcy widzów. 

W programie znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy, takie jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Bracia patrzcie jeno” czy „Lulajże Jezuniu”, ale usłyszeliśmy też wyjątkowo oryginalne utwory, które przybyły do nas z różnych krajów Europy, a nawet z różnych kontynentów, m.in. z Afryki czy Ameryki Południowej. Wśród nich „African Noel”, „Szczedryk” z Ukrainy, hiszpańska pieśń Ariela Ramireza „Trzej Magowie”(Los Reyes Magos z Navidad Nuestra) czy francuskaMały dobosz” (L’enfant au tambure). Założeniem koncertu było sięgnięcie zarówno po muzykę dawną, jak i współczesną. Nie zabrakło zatem również ulubionych przez wszystkich świątecznych przebojów jak „White Christmas”, pierwotnie wykonywanego przez Binga Crosby’ego i Marthę Mears w filmie „Gospoda świąteczna”.

W koncercie wystąpią soliści Opery Śląskiej, których na co dzień oklaskujemy w spektaklach operowych, Chór oraz Orkiestra Opery Śląskiej ze specjalnym udziałem zespołu Szymona Klekowickiego. Autorami aranżacji są Łukasz Unger, Adam Jarzmik, Przemysław Zych i Szymon Klekowicki. 

 

 
Wstecz