Opera Online

Gala z Gwiazdą: Aleksandra Kurzak

Premiera: 11 listopada 2023 r.

Wystapią:

Aleksandra Kurzak - sopran

Orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka

Aleksandra Kurzak – polska śpiewaczka operowa, której głos określany jest jako jeden z najwspanialszych współczesnych sopranów. Występuje na najważniejszych scenach operowych świata, m.in Metropolitan Opera w Nowym Jorku, mediolańskiej La Scali, Operze Wiedeńskiej, Operze Paryskiej i londyńskiej Covent Garden. Artystka edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat, grając na skrzypcach i fortepianie. Ukończyła z wyróżnieniem wydział wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu.

Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki 1998, a także konkursów w Helsinkach, Barcelonie oraz Kantonie. W latach 2001-2007 była solistką Staatsoper w Hamburgu. W obecnym sezonie Aleksandra wystąpi jeszcze w Operze Wrocławskiej i Chorégie d’ Orange jako tytułowa Toska, w Teatro Real w Madrycie w Madama Butterfly, w Arenie di Verona jako Micaela w Carmen oraz jako tytułowa Adriana Lecouvreur w Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.

Biografia Aleksandry Kurzak

Koncert Maestry będzie wielkim świętem muzyki wypełnionym najpiękniejszymi ariami z oper wielkich kompozytorów. Nie zabraknie również popularnych pieśni, które doskonale odzwierciedlą nieprzeciętny talent Artystki. Aleksandrze Kurzak będzie towarzyszyć Orkiestra Opery Śląskiej pod kierownictwem Tomasza Tokarczyka. 

Ubiegłoroczna Gala Otwarcia Sceny Wracamy do Gry z udziałem Artystki stała się jednym z największych wydarzeń w historii bytomskiej sceny, a Maestra kilkakrotnie bisowała. Warto podkreslić, że koncert w Operze Śląskiej będzie pierwszym po powrocie Artystki z MET w Nowym Jorku.

 
Wstecz