Opera Online

Karnawał z José Torresem i Kamiliańską Orkiestrą

Premiera: 18 lutego 2023 r.

Wykonawcy:

José Torres
Kamiliańska Orkiestra pod batutą Aleksandra Königa

Muzyczna podróż po Ameryce Łacińskiej i Południowej

Latynoski karnawał w Operze Śląskiej? Dlaczego nie! Zapraszamy na energetyczny koncert „Karnawał z Jose Torresem i Kamiliańską Orkiestrą”. Motywem przewodnim będzie muzyka latynoska. Usłyszymy m.in. „Mambo Jambo” Pereza Prado, „Libertango” Astora Piazzolli, „El Cumbachero” Rafaela Hernandeza, „Granada” Agustina Lara i wiele innych gorących i tanecznych utworów.

Naszym muzycznym przewodnikiem podczas koncertu będzie Jose Torres – urodzony w Hawanie wirtuoz instrumentów perkusyjnych. Od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii instrumenty perkusyjne, którą corocznie organizuje renomowane czasopismo muzyczne Jazz Forum. To dzięki niemu powstała w Polsce pierwsza orkiestra salsowa nazwana „Jose Torres y Salsa Tropical”. Współpracował z gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Mietkiem Szcześniakiem i zespołami, takimi jak Raz Dwa Trzy, Maanam, czy Blue Cafe. Koncertował i nagrywał z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem.

Kamiliańska Orkiestra to jedyny tego typu concert band w województwie śląskim. Zrzesza ponad sto osób z Tarnowskich Gór i okolic. W żyłach każdego z jej członków płynie miłość do muzyki, wspólnego grania i dzielenia się wspaniałymi dźwiękami z publicznością. Co roku dają kilkanaście koncertów z muzyką filmową, poważną, operową czy latino.

 
Wstecz