XI Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych im. B. Kociołkowskiej

Wydarzenia

31 stycznia 2020, Piątek
Godzina: 16:00
Miejsce: Bytom, Opera Śląska, Duża Scena Opery Śląskiej

Kup bilet
01 lutego 2020, Sobota
Godzina: 17:00
Miejsce: Bytom, Opera Śląska, Duża Scena Opery Śląskiej

Kup bilet

Spotykamy się po raz jedenasty na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych im. Bożeny Kociołkowskiej w Bytomiu.

Początki Konkursu sięgają 2004 roku, gdy Pani Bożena Kociołkowska – ówczesna wicedyrektor do spraw artystycznych Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu - podjęła przygotowania do Szkolnego  Konkursu Choreograficznego, który odbył się w marcu 2005 roku.

W następnym roku 2006 Bytom gościł już uczestników z kilku krajów.

Aktualnie Konkurs odbywa się cyklicznie co 2 lata.

Z każdą edycją dostrzegamy rosnące zainteresowanie młodych choreografów uczestnictwem w Konkursie. Przyjeżdża do nas młodzież z Warszawy, Gdańska, Poznania, Łodzi, Krakowa, ale także z Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Niemiec, Austrii.

Międzynarodowe Jury stwierdza, że prezentowane choreografie świadczą o dojrzałości emocjonalenej uczestników, o potrzebie wyrażania się przez taniec, o poszukiwaniach nowatorskich rozwiązań technicznych i koncepcyjnych. Prezentowane w czasie Konkursu choreografie pobudzają do refleksji, zachwycają, oddziałują na wyobraźnię.
Obserwujemy, że debiutujący w Bytomiu młodzi choreografiwie, odnoszą sukcesy w tej dziedzinie na profesjonalnych scenach już jako zawodowi artyści.

Od kilku lat Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych odbywa się na scenie Opery Śląskiej – niezwykle gościnnej dla młodych talentów. Młodzi tancerze w bardzo dobrych warunkach mogą debiutować jako choreografowie.

 
Wstecz