Opera Online

11. Noc Teatrów Metropolii

Zapraszamy na 11. Noc Teatrów Metropolii do Opery Śląskiej! W ramach wydarzenia zaprezentujemy operę komiczną Gaetano Donizettiego "Napój miłosny". Oprócz tego przygotowaliśmy także moc atrakcji dla całej rodziny - będziecie mogli zwiedzić pracownie krawieckie, wziąć udział w otwartych warsztatach studia baletowego oraz poszukać upiora w operze podczas nocnego zwiedzania. Bądźcie z nami!

 

 

 

Gaetano Donizetti  NAPÓJ MIŁOSNYgodz. 18:00 - KUP BILET

Historia miłości Adiny i Nemorino – w wersji reżyserskiej Karoliny Sofulak toczy się w hotelu i… nie jest to przypadek. Reżyserka, przyznała iż inspirowała się kinem Wesa Andersona, a szczególnie filmem „Grand Budapest Hotel”. Adina jest szefową placówki, a zakochany Nemorino to skromny boy hotelowy. Chcąc zdobyć jej serce , Nemorino daje się zwieść obietnicom Doktora Dulcamary, który sprzedaje mu tajemniczy eliksir. Aby jednak wzbudzić uczucie, musi nie tylko zdobyć względy Adiny, ale także pokonać  rywala, którym jest Belcore. Czy pomoże mu w towar zakupiony u Dulcamary?  Wartka akcja, pełna komicznych sytuacji, zaprezentowana jest w przepięknej oprawie bel canto.

 

DODATKOWE ATRAKCJE

Operowa igła z nitką...  otwarte pracownie krawieckie (budynek Filharmonii sala Ochmana, 2. piętro pracownie krawieckie) - zobacz jak powstają kostiumy do spektakli operowych oraz zaprojektuj kostium z pomocą specjalistów. To okazja do podpatrzenia jak powstają kostiumy operowe w naszych pracowniach krawieckich. Warsztaty plastyczne to wspaniała okazja, aby móc nauczyć się jak przygotowuje się projekty teatralne. Każdy zainteresowany stworzeniem swojego projektu otrzyma niezbędne materiały oraz rysunki dzięki, którym będzie mógł stworzyć niepowtarzalna pracę - być może stanie się ona inspiracją do kolejnych produkcji?

WARSZTATY PLASTYCZNE  17:00-17:50, 18:00-18:50, 19:00-19:50, 20:00-20:50

 

Zaśpiewaj z nami! - pokaz Chóru Dziecięcego Opery Śląskiej oraz warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży (sala koncertowa im. A. Didura, 1 piętro)

17:00-17:45, 18:00-18:45, 19:00-19:45

 

TANIEC DOBRY NA WSZYSTKO...

Pokaz tańca klasycznego oraz otwarte warsztaty baletowe.  Balet mimo, iż jest dziedziną trudną i wymagającą wielu godzin treningu, pozwala także w kreatywny sposób czerpać ze swoich elementów i wykorzystywać je w pracy z grupą nieprofesjonalną. Właśnie z myślą o osobach, które nigdy nie miały możliwości spełnić marzenia o karierze primabaleriny powstały warsztaty taneczne.

17:00 - 17:45  warsztaty baletowe dla maluszków

18:00 - 18:45  warsztaty baletowe dla dzieci

19:00 - 19:45  warsztaty baletowe dla dorosłych

(Sala baletowa, budynek Filharmonii, 4. piętro)

 

Otwarta próba Chóru Opery Śląskiej. Posłuchaj jak chór przygotowuje się do spektaklu (sala szkoleniowa, parter).

17:30 – 17:45

 

Poszukiwanie Upiora w Operze podczas nocnego zwiedzania. Zwiedzanie zakamarków i niedostępnych na co dzień miejsc Opery Śląskiej, wstęp do świata artystów i operowych tajemnic. To jedyna okazja, żeby zobaczyć Operę Śląską w innej odsłonie! Przygotujcie się wiele niespodzianek!

21:00
21:30  
22:00

 

Zapisy na dodatkowe atrakcje pod nr 32 396 68 16, 733 916 101 oraz e-mail: edukacja@opera-slaska.pl

Organizatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Informacje dotyczące szczegółowego planu:  plan Nocy Teatrów Meropolii

 
Wstecz