Taniec dobry na wszystko! Otwarte Zajęcia Studio Baletowe. Balet mimo, iż jest dziedziną trudną i wymagającą wielu godzin treningu, pozwala także w kreatywny sposób czerpać ze swoich elementów i wykorzystywać je w pracy z grupą nieprofesjonalną. Właśnie z myślą o osobach, które nigdy nie miały możliwości spełnić marzenia o karierze primabaleriny powstały warsztaty taneczne. Otwarte zajęcia odbędą się na profesjonalnej sali baletowej Opery Śląskiej pod okiem wykwalifikowanego instruktora i są dostosowane do wieku i możliwości uczestników.
Prowadzenie: Aneta Pająk- Cwojdzińska
godz. 17.00 (maluchy)
godz. 18.00 (grupa średnia)
Sala Baletowa im. Henryka Konwińskiego
Streching z elementami baletu. Otwarte zajęcia/ animacje strechingu z elementami baletu prowadzone przez Ellen Bremer, tancerke baletu Opery Śląskiej pochodząca z Australii. Warsztaty odbędą się w języku angielskim. Streching jest doskonałą formą terapii pomagającą na poprawę i utrzymanie sprawności ruchowej, redukuje stres oraz napięcia mięśniowe.
godz. 19.00 (dorośli)
Sala Baletowa im. Henryka Konwińskiego
Zaprojektuj operowy świat! Pokazowe zajęcia plastyczne mają na celu rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej i talentów dzieci poprzez działania plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów do tworzenia prac.
Prowadzenie: Katarzyna Szubert
godz. 17.00
godz. 18.00
Sala korepetytorska im. Wiesława Ochmana
Lekcja orkiestrowa. Spotkanie z orkiestrą w formie animacji to podróże przez motywy muzyczne z popularnych przedstawień, filmów i bajek. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogą z bliska zobaczyć instrumenty, dowiedzieć się o nich ciekawych rzeczy, samodzielnie na nich zagrać, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Muzycy prowadzący zajęcia zdradzają też tajniki swojej pracy w operze i odpowiadają na pytania uczestników. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów angażujących uczestników do wspólnych działań.
godz. 17.00
godz. 18.00
Sala Szkoleniowa
Viva l'amore - wieczór arii operowych i operetkowych. Wyjątkowe wydarzenie, przywodzące na myśl najwspanialsze tradycje operowe i operetkowe. Specjalnie skomponowany program, zawierający słynne czardasze, walce, miłosne arie, duety, a także muzykę instrumentalną to niepowtarzalny, lekki, dynamiczny a zarazem niezwykle liryczny koncert. W programie znajdą się najsłynniejsze arie z oper: „Carmen“, „Turandot". Magię dawnego, roztańczonego Wiednia odkryjemy w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek (m.in. „Księżniczka czardasza”, „Hrabina Mariza"), a nastrój podsycą barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje.
Wystapią: Joanna Nawrot - sopran, Łukasz Gaj - tenor oraz Zespół kameralny pod dyrekcją Pawła Zawady
godz. 19:00
Sala Koncertowa im. Adama Didura
Poszukiwanie upiora w operze. To niepowtarzalna okazja by zobaczyć zakamarki Opery. Animacja przeznaczona dla każdego, kto chce odnaleźć legendarnego upiora w operze.
godz. 20.00, 21.00, 22:00
Dotknij opery. Wystawa kostiumów oraz instrumentów
Zapisy na dodatkowe atrakcje pod nr 32 396 68 16, 733 916 101 oraz e-mail: edukacja@opera-slaska.pl
Cały program Noc Teatrów GZM znajdziecie www.nocteatrowgzm.pl
Organizatorem Nocy Teatrów GZM jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia