Opera Online

XII Noc Teatrów GZM

Premiera: 17 września 2022 r.

 

 

17 września zapraszamy na XII Noc Teatrów Metropolii

 

Taniec dobry na wszystko! Otwarte Zajęcia Studio Baletowe.  Balet mimo, iż jest dziedziną trudną i wymagającą wielu godzin treningu, pozwala także w kreatywny sposób czerpać ze swoich elementów i wykorzystywać je w pracy z grupą nieprofesjonalną. Właśnie z myślą o osobach, które nigdy nie miały możliwości spełnić marzenia o karierze primabaleriny powstały warsztaty taneczne. Otwarte zajęcia odbędą  się na profesjonalnej sali baletowej Opery Śląskiej pod okiem wykwalifikowanego instruktora i są dostosowane do wieku i możliwości uczestników.
Prowadzenie: Aneta Pająk- Cwojdzińska  

godz. 17.00 (maluchy)
godz. 18.30 (grupa średnia)
godz. 20.00 (dorośli)

 

Zaprojektuj operowy świat! Pokazowe zajęcia plastyczne mają na celu rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej i talentów dzieci poprzez działania plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów do tworzenia prac.
Prowadzenie: Mariola Szkop

godz. 17.30 (dzieci w wieku 7-9)
godz. 19.00 (dzieci w wieku  10-12)

 

Zaśpiewaj z nami! Pokazowe próby Chóru Dziecięcego Opery Śląskiej istniejącego od 2018 roku. Jeśli Wasze dzieci także kochają śpiewać i chcecie pomóc im w rozwijaniu talentu, zgłoście je do Chóru Dziecięcego Opery Śląskiej. Co roku organizowane są przesłuchania dla dzieci w wieku 6-12 lat. Podczas nocy teatrów będzie okazja do zobaczenia jak przebiegają zajęcia oraz odkryć tajniki nauki śpiewu.
Prowadzenie: Natalia Wieczorek

 

godz. 18.00 grupa młodsza

godz. 19.00 grupa starsza

 

Poszukiwanie upiora w remontowanej operze. Z uwagi na remont serca Opery Śląskiej, czyli sceny, tylko w tą jedyną teatralną noc  będzie można zobaczyć miejsca, które już wkrótce będą zupełnie inne. To niepowtarzalna okazja by zobaczyć zakamarki Opery, do których obecnie nie ma dostępu prawie nikt.

godz. 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00   

 

Dotknij opery. Wystawa kostiumów oraz instrumentów

 

Zapisy na dodatkowe atrakcje pod nr 32 396 68 16, 733 916 101 oraz e-mail: edukacja@opera-slaska.pl

Cały program Noc Teatrów GZM znajdziecie www.nocteatrowgzm.pl 

 

Organizatorem Nocy Teatrów GZM jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

ULOTKA WYDARZENIA

 
Wstecz