Gala arii barokowych. Vivica Genaux & Capella Cracoviensis

Wykonawcy:

Vivica Genaux (USA) – mezzosopran

Jan Tomasz Adamus – dyrygent

Capella Cracoviensis

 

Program:

Arcangelo Corelli – Concerto grosso F-dur op. 6 nr 6

Georg Friedrich Händel – aria Brilla nell'alma z opery Alessandro

Nicola Porpora – aria Alto Giove z opery Polifemo

Johann Pachelbel – Kanon i Gigue D-dur

Antonio Vivaldi – aria Come in vano il mare irato z opery Catone in Utica

Johann Adolf Hasse – aria Se d'un amor tiranno z opery Artaserse

Riccardo Broschi – aria Son qual nave ch’agitata

Arcangelo Corelli – Concerto grosso c-moll op. 6 nr 3

Antonio Vivaldi – aria Cor mio che prigion sei z opery L'Atenaide

Pietro Torri – aria Vo’ che in mezzo del furor z opery Nicomede

 

 

 

Światowej sławy mezzosopranistka Vivica Genaux (USA) po raz pierwszy w Operze Śląskiej! W wykonaniu wielkiej gwiazdy podczas 14. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego, zabrzmią wirtuozowskie arie z oper i oratoriów barokowych twórców: Georga Friedricha Händla, Nicoli Antonio Porpory, Johanna Adolpha Hassego, Pietra Torriego, Riccarda Broschiego oraz cudownie melodyjne arie Antonia Vivaldiego.

Vivica Genaux specjalizuje się w muzyce operowej, zwłaszcza XIX-wiecznym bel canto i muzyce barokowej. Na co dzień współpracuje z najlepszymi teatrami operowymi na świecie jak Deutsche Staatsoper Berlin, Wiener Staatsoper czy Metropolitan Opera. Koncertowała z takimi zespołami jak Akademie für Alte Musik Berlin, La Cetra, Il Complesso Barocco, Concerto Italiano, Concerto Köln, Europa Galante, Freiburger Barockorchester, Les Talens Lyriques, Venice Baroque Orchestra, Les Violons du Roy, Orchestre National de France czy Orchestre National du Capitole de Toulouse. Występowała na wielu różnych festiwalach na całym świecie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, nagrała kilkanaście płyt, w tym solowych, z muzyką operową i dawną, a o jej wspaniałym głosie nakręcono już film dokumentalny A Voice Out of the Cold.

Solistce będzie towarzyszyć Capella Cracoviensis pod dyrekcją  Jana Tomasza Adamusa. Capella Cracoviensis to jeden z najciekawszych i najbardziej utytułowanych zespołów na współczesnej scenie muzyki dawnej,  wykonujący repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. Capella Cracoviensis jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych oraz prestiżowych nagród międzynarodowych.

Koncert z uwagi na udział wspaniałych artystów, program i jego unikatowe wykonanie z pewnością będzie wydarzeniem wyjątkowym i zapisze się na stałe na kartach historii polskiej muzyki.

 
Wstecz