Opera Online

KONCERT JUBILEUSZOWY Z OKAZJI 65-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ I 85. ROCZNICY URODZIN HENRYKA KONWIŃSKIEGO

Koncert z okazji  65-lecia pracy artystycznej oraz 85. urodzin Henryka Konwińskiego w trakcie którego zaprezentowane zostaną najbardziej zapamiętane i oklaskiwane choreografie baletowe i operowe stworzone przez Jubilata.

​Wystąpią:

Soliści, Chór, Balet i Orkiestra pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego

Program 

           Część I

           

        Prowadzenie: Joanna Sibilska, Henryk Konwiński

  1. Pietro Mascagni Rycerskość wieśniacza – Intermezzo – Orkiestra Opery Śląskiej  
  2. Ludwig A. Minkus Don Kichot – Divertissement z III aktu (Pas de deux) – tradycyjna choreografia w opracowaniu Liliany Kowalskiej /Clara Ushizaka, Maciej Pletnia/
  3. Ludwig A. Minkus Don Kichot – Bolero z III aktu – choreografia Henryk Konwiński – Balet Opery Śląskiej
  4. Hector Berlioz Romeo i Julia – duet - choreografia Henryk Konwiński – Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu /Mateusz Buszka, Tamiła Dudnik/
  5. Piotr Czajkowski Dziadek do orzechów – Wschód – choreografia Henryk Konwiński /Ai Okuno, Paweł Popielecki, Patryk Nowacki, Krzysztof Szczygieł, Alberto Pecetto, Rhaphael Molenaar/
  6. Adrian Copeland – Alder & Ash, Eurydyka/Orfeusz – choreografia Joshua Legge – Artyści Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi /Karolina Urbaniak i Joshua Legge/ Prezent od Międzynarodowego Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku-Zdroju
  7. Giacomo Puccini Manon Lescaut – duet – choreografia Kenneth MacMillan – Artyści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu /Karolina Sierant i Miguel Eugênio de Sousa Júnior/
  8. Wojciech Kilar Krzesany – choreografia Henryk Konwiński – Balet i Orkiestra Opery Śląskiej

 

Część II

Prowadzenie: Violetta Rotter-Kozera, Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Henryk Konwiński

  1. Giuseppe Verdi Aida – Marsz Triumfalny – choreografia Henryk Konwiński – Balet, Chór i Orkiestra Opery Śląskiej
  2. Giacomo Puccini Madama ButterflyUn bel di vedremo /Anna Wiśniewska-Schoppa/
  3. Christoph Willibald Gluck Orfeusz i Eurydyka O, niech miłości mej płomień /Elżbieta Wróblewska/
  4. Franz Lehar Wesoła WdówkaPieśń o Wilii  /Grażyna Brodzińska, Chór i Balet Opery Śląskiej/
  5. Georges Bizet CarmenHabanera  /Anna Borucka/
  6. Zygmunt Noskowski Wyrok – Aria Angelosa  /Szymon Mechliński/
  7. Giuseppe Verdi TraviataE strano!  /Gabriela Gołaszewska/
  8. Leo Delibes LakmeDuet Kwiatów  /Elżbieta Wróblewska, Ewelina Szybilska/
  9. Franz Lehar Wesoła WdówkaUsta milczą, dusza śpiewa  /Grażyna Brodzińska, Feliks Widera/
  10. Jacques Offenbach PericholaAria ze śmiechem  /Joanna Kściuczyk-Jędrusik/
  11. Johann Strauss Ritter Pásmán – Czardasz – choreografia Henryk Konwiński – Balet Opery Śląskiej
  12. Giuseppe Verdi Traviata Libiamo –  Soliści, Chór i Orkiestra Opery Śląskiej

Soliści, Chór, Balet i Orkiestra pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego

 


 

 
Wstecz