Aktualności

25 października 2019, Piątek
Światowy Dzień Opery - bilety z 50% zniżki na MOC PRZEZNACZENIA 03.11!

Dzisiaj, 25 października, po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Opery. To inicjatywa trzech organizacji operowych: Opera America, Opera Latinoamérica i Opera Europa, z zachętami UNESCO i Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, aby przypomnieć ludziom o roli ekspresji artystycznej i kreatywności.

Światowy Dzień Opery to kampania uświadamiająca na temat pozytywnego wpływu  i wartości opery dla społeczeństwa. Opera, podobnie jak inne sztuki, przyczynia się do rozwijania tolerancji i zrozumienia, otwierania umysłów i łączenia ludzi silnymi, uniwersalnymi emocjami. Tak jak sport kształtuje zdrowe ciało, sztuka kształtuje zdrowy umysł. (Źródło: www.worldoperaday.com).

Opera Śląska w Bytomiu również przyłącza się do tej inicjatywy i z tej okazji przygotowała specjalną ofertę dla Melomanów – w tym dniu bilet na operę „Moc przeznaczenia” 3.11.2019 kupią Państwo w cenie promocyjnej -50%.

Wybór daty obchodów - 25 października nie jest przypadkiem. Data przypada na rocznicę urodzin kompozytorów Georges'a Bizeta i Johanna Straussa syna, twórców operowych i operetkowych dzieł. Pierwszy z nich urodził się 181 lat temu, a drugi - 194.

Dzieła wspomnianych kompozytorów znalazły się także w repertuarze na obecny sezon artystyczny w Operze Śląskiej. W styczniu 2020 roku na deskach naszego teatru wznowienie „Zemsty nietoperza” Straussa,
a „Carmen” przygotowywana jest na czerwiec przyszłego roku.

 

G. Verdi MOC PRZEZNACZENIA
3 listopada 2019, niedziela, godz. 18:00 - KUP BILET

Wróć