Opera Online

Aktualności

19 sierpnia 2017, Sobota
MIŁOŚĆ I WOJNA - Gala inauguracyjna 73. sezonu artystycznego Opery Śląskiej

MIŁOŚĆ I WOJNA – uroczysty koncert z okazji inauguracji 73.sezonu artystycznego Opery Śląskiej

Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze arie, duety i najlepsze fragmenty chóralne pochodzące z tych dzieł operowych, które w ramach całego sezonu będziemy prezentować naszej publiczności w bieżącym repertuarze Teatru; fragmenty wielkich dzieł klasyków opery – wśród nich m.in. arie z „Mocy przeznaczenia”, „Nabucca”  i „Aidy” G. Verdiego, „Carmen” G. Bizeta, „Madamy Butterfly” i „Cyganerii” G. Pucciniego, czy wreszcie z „Romea i Julii” Ch. Gounoda – która w premierowej odsłonie pojawi się na afiszu już 21 października.                       

W uroczystym koncercie pod batutą Bassema Akiki  i w reżyserii Henryka Konwińskiego wystąpią znakomici soliści Opery Śląskiej oraz zaproszeni goście: Anna Borucka, Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Ewa Majcherczyk, Karina Skrzeszewska, Ewelina Szybilska, Roksana Wardenga, Anna Wiśniewska-Schoppa, Maciej Komandera, Stanisław Kuflyuk, Andrzej Lampert; gość specjalny - Aleksander Teliga oraz chór, balet i orkiestra Opery Śląskiej. Galę poprowadzi Ryszard Rembiszewski.                                 

Koncert, którego motywem przewodnim jest odwieczna walka dwóch przeciwstawnych sił, burzliwa i emocjonalna konfrontacja dwóch antagonistycznych, wszechobecnych w muzyce światów – Miłości i Wojny - jest symbolicznym zwiastunem tego, jak kształtować się będzie repertuar sceniczny Opery Śląskiej w nowym sezonie, w którym z pewnością nie zabraknie muzycznych arcydzieł pełnych barw i emocji, wielkich namiętności, tragedii miłosnych i romantycznych wzruszeń..

Wieczna walka miedzy dobrem a złem… 

Wielkie namiętności i miłosne tragedie…

Zmysłowe melodie, nastrojowe arie  i wspaniałe duety w mistrzowskim wykonaniu…

- MIŁOŚĆ I WOJNA – 

na jedyny taki koncert zapraszamy już 16 września 2017 r. o godz. 18:00

 

Uroczystej Gali inauguracyjnej towarzyszyć będzie wystawa obrazów i rzeźb Ewy Blaut pt. „Przestrzenie wyobraźni”. Początek wernisażu o godz. 17.30. Wystawę we foyer Opery Śląskiej będzie można oglądać do 30.09.br

 

Wróć