Opera Online

Aktualności

25 sierpnia 2017, Piątek
Opera Śląska laureatem XXI edycji konkursu na Modernizację Roku!

Uroczysta Gala wręczenia nagród  odbyła się 24 sierpnia w salach Zamku Królewskiego w Warszawie. Dyrektor Opery Śląskiej Łukasz Goik odebrał dwie nagrody. Tytuł „Modernizacja Roku 2016" w kategorii „Kultura”  został przyznany przez kapitułę konkursu - za przywrócenie świetności zabytkowemu budynkowi Opery Śląskiej poprzez  projekt iluminacji elewacji. Natomiast druga nagroda została przyznana w plebiscycie internetowym.

Ogólnopolski Konkurs „Modernizacja Roku” jest organizowany od 21 lat. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku i wyróżniających się szczególnymi walorami. Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego, a także promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. 

Dziękujemy i serdecznie gratulujemy pozostałym laureatom!

Iluminacja gmachu Opery została także doceniona przez Zarząd Województwa Śląskiego, który zakwalifikował bytomski Teatr do konkursu pod patronatem Marszałka  na "Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego”! 

Zobacz jak wygląda iluminacja Opery Śląskiej.

Wróć