Opera Online

Praca

17 września 2024, Wtorek
Konkurs na stanowisko: specjalista ds. projektów

Dyrektor Opery Śląskiej

ogłasza otwarty konkurs na stanowisko:

Specjalista ds. projektów

1. Główne zadania wykonywane na stanowisku:

  • pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację projektów artystycznych i inwestycyjnych Opery Śląskiej,
  • tworzenie projektów i składanie wniosków o dofinansowania zgodnie z wymogami instytucji finansujących, po akceptacji Dyrektora i Głównego Księgowego,
  • prowadzenie projektów i ich koordynacja,
  • monitorowanie ogłoszeń o grantach i dotacjach, identyfikowanie nowych możliwości finansowania,
  • analiza ogłoszeń konkursowych, identyfikacja źródeł finansowania i programów grantowych w obszarze kultury,
  • opracowanie studiów wykonalności dla wniosków o dofinansowanie,
  • analiza zmian w przepisach dotyczących dofinansowań,
  • opracowywanie budżetów i harmonogramów oraz monitorowanie ich wykonania,
  • kompleksowe opracowywanie i składanie wniosków o dofinansowanie zgodnie z wymogami danego programu,
  • dbałość o prawidłowość i kompleksowość dokumentacji związanej z realizowanymi projektami,
  • tworzenie dokumentacji niezbędnej do sprawozdawczości oraz składanie raportów i sprawozdań zgodnie z wytycznymi podmiotu udzielającego dofinansowania,
  • współpraca z zespołem w celu realizacji założeń projektów oraz zapewnienia zgodności działań ze złożonymi wnioskami.

2. Wymagania i umiejętności:

  • wykształcenie wyższe,
  • min. 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • mile widziane doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych w ramach programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca i innych w obszarze kultury,
  • znajomość programów unijnych, krajowych oraz umiejętność analizy i stosowania przepisów dot. pozyskiwania finansowania zewnętrznego,
  • znajomości zasad rozliczania projektów dofinansowanych ze środków międzynarodowych, Unii Europejskiej i krajowych środków publicznych,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • umiejętność redagowania dokumentów, w tym wniosków i raportów,
  • wysoka komunikatywność, umiejętność pracy w zespole,
  • doskonała organizacja pracy, samodzielność i zaangażowanie,
  • umiejętność równoczesnej pracy nad kilkoma zadaniami,
  • umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

3. Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia),
  • karta zgłoszeniowa (udostępniona w załączniku),
  • dokumenty potwierdzające wykształcenie,
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

4. Oferujemy:

  • ciekawą i dynamiczną pracę w jednej z wiodących instytucji kultury w kraju,
  • umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • odpowiednie przeszkolenie przy realizacji zadań,
  • możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania specjalistycznej wiedzy, wynikającej ze specyfiki

instytucji kultury,

  • dodatkowe świadczenia socjalne (ZFŚS),
  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego.

5. Sposób i termin składania ofert:

Oferty należy składać w Dziale Kadr w Operze Śląskiej, ul. Moniuszki 21-23, 41-902 Bytom, lub drogą elektroniczną na adres mailowy kadry@opera-slaska.pl – z dopiskiem „Konkurs na stanowisko: Specjalista ds. projektów”.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń to dzień 07.10.2024 r.

Kontakt telefoniczny: Dział Kadr (32) 396-68-21, (32) 396-68-80.

Składając aplikację proszę powołać się na źródło informacji o ofercie.

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną z Dyrekcją Opery Śląskiej.

Rozmowy kwalifikacyjne mogą odbywać się w trakcie trwania okresu rekrutacji.

Ogłoszenie

Karta Zgłoszeń