Aktualności

12 września 2019, Czwartek
75. sezon Opery Śląskiej z Andrzejem Lampertem!

Opera Śląska w Bytomiu 14 września rozpoczyna nowy, jubileuszowy, 75. sezon artystyczny. Wśród solistów biorących udział w koncercie inauguracyjnym pojawi się m.in. Andrzej Lampert, gwiazda scen operowych, szczególnie doceniany przez krytyków i uwielbiany przez publiczność.

Słynny tenor jest Ślązakiem - pochodzi z Chorzowa. Jeszcze jako uczeń, w latach 19971998 został laureatem telewizyjnego programu TVP2 Szansa na sukces. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2011 roku jest pod stałą opieką wokalną prof. Heleny Łazarskiej. W dorobku posiada wiele pierwszoplanowych ról w spektaklach operowych
i operetkach, m.in. Barinkay w Baronie cygańskim Johanna Straussa,  Tamino w Czarodziejskim flecie Wolfganga Amadeusa Mozarta, Nadir w Poławiaczach pereł Georges'a Bizeta, Ernesto w Don Pasquale Gaetano Donizettiego.

Solista Opery Krakowskiej, od dłuższego czasu stale współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu
To właśnie w Operze Śląskiej zadebiutował partią Alfreda w Traviacie Giuseppe Verdiego w 2010 roku. W ubiegłym sezonie – po 8 latach - ponownie zmierzył się z tą rolą, w wersji reżyserskiej Michała Znanieckiego. Także w tym sezonie zobaczymy słynnego tenora w tym spektaklu – 29 września.
 

Po swoim debiucie Andrzej Lampert występował na deskach śląskiego teatru również jako Leński w Eugeniuszu Onieginie Piotra Czajkowskiego czy Rudolf w Cyganerii Giacomo Pucciniego.

Obecnie  brawurowo kreuje  partię Romea w operze Charlesa Gounoda Romeo i Julia . Za tę rolę otrzymał Złotą Maskę – Nagrodę Teatralną Województwa Śląskiego! Uznanie zdobył nie tylko wśród jury, ale przede wszystkim wśród melomanów. We wrześniu zaśpiewa tę partię trzy razy – 15, 27 i 30. Biletów zostało już niewiele, warto się pospieszyć, zwłaszcza, że jeszcze tylko w listopadzie w ramach wydarzenia „Andrzejki z Andrzejem” będzie ostatnia w tym sezonie okazja aby zobaczyć zobaczyć ten spektakl.

Po jesiennych występach, Andrzej Lampert ponownie na deskach Opery Śląskiej pojawi się w grudniu, w premierowym Napoju miłosnym Gaetano Donizettiego, jako Nemorino.

Terminy  spektakli w Operze Śląskiej z udziałem Andrzeja Lamperta, które są obecnie w sprzedaży

Koncert inaugurujący 75. sezon artystyczny – 14.09 - https://opera-slaska.pl/spektakle/event/94/koncert-inaugurujacy-75.-sezon-artystyczny

Romeo i Julia – 15, 27 i 30.09 - https://opera-slaska.pl/spektakle/event/40/romeo-i-julia

Traviata – 29.09 - https://opera-slaska.pl/spektakle/event/38/traviata

Wróć