Opera Online

Aktualności

05 lipca 2024, Piątek
Makbet na Międzynarodowym Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej

Zespół Baletowy Opery Śląskiej weźmie udział w największym na Dolnym Śląsku i jednym z największych w Polsce festiwali tańca – Międzynarodowym Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku-Zdroju.

11 lipca podczas festiwalu zaprezentujemy spektakl baletowy Makbet – zrealizowany z ogromnym rozmachem i niezapomnianymi efektami wizualnymi! Spektakl przybliża siedemnastowieczną tragedię Szekspira, czerpiąc inspiracje z najnowszych trendów współczesnej sztuki teatralnej. Warstwę muzyczną spektaklu tworzą utwory Giuseppe Verdiego w autorskim opracowaniu Tomasza Tokarczyka. 

Festiwal w Lądku-Zdroju to niezwykłe wydarzenie, które przyciąga miłośników tańca z całego kraju i Europy, oferując niezapomniane spektakle oraz pokazy polskich i europejskich teatrów tańca.

Festiwal oferuje również wiele innych niekonwencjonalnych wydarzeń scenicznych, spotkania z wybitnymi osobowościami tańca, pokazy młodych tancerzy i choreografów, intrygujące wykłady oraz programy edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Przez 6 dni uczestnicy będą mogli brać udział w warsztatach, ucząc się 35 różnych technik tańca, zarówno dla profesjonalistów, jak i pasjonatów tańca w każdym wieku.

Tegoroczna edycja festiwalu trwa od 6 do 13 lipca. Więcej o informacji: www.festiwaltanca.pl

Do zobaczenia na festiwalu!

Wróć