Aktualności

23 maja 2019, Czwartek
Dzień Dziecka w Operze Śląskiej

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami! Zapraszamy więc małych widzów na nasze spektakle:

G. B. Pergolesi LA SERVA PADRONA - SŁUŻĄCA PANIĄ

31 maja, piątek, godz. 11:00 - Pokaz przedpremierowy
31 maja, piątek, godz. 18:00 - Premiera

Spektakl Giovanniego Battisty Pergolesiego powstał jako intermezzo (sceniczny przerywnik opery seria, prezentujący treści w bardziej luźnej, komicznej formie). Premiera widowiska, do którego dowcipne libretto stworzył Gennaro Antonio Federico, odbyła się w 1733 roku i od tego czasu cieszy się ono nieprzerwanie powodzeniem.
Treścią spektaklu są perypetie sprytnej służącej Serpiny, która chce wyjść za mąż za swojego pracodawcę. Staremu kawalerowi o imieniu Uberto już możemy współczuć, bo dziewczyna ma mnóstwo pomysłów, duży temperament i jest bardzo uparta. W naszej adaptacji historię bohaterów opowiedzą laleczki z nocnego stolika. W krainie dziecięcej wyobraźni, zabawki mają swoje osobowości, a ich przygody często tak wiernie oparte są na życiu, że rozbawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Młodzi widzowie, podczas spektaklu poznają świat opery, ale także wzbogacą swój słownik, dowiedzą się kim jest nicpoń, kto zachowuje się jak impertynent i co to znaczy, że ktoś sobie folguje. Autorką polskiego przekładu jest Joanna Kulmowa, polska poetka, prozaik, autorka utworów scenicznych oraz książek dla dzieci i młodzieży.

B. Britten MAŁY KOMINIARCZYK. ZRÓBMY OPERĘ! 

1 czerwca, sobota, godz. 17:00
2 czerwca, niedziela, godz. 11:00
3 czerwca, poniedziałek, godz. 11:00

Interaktywne widowisko, w trakcie którego widzowie aktywnie włączają się w wydarzenia sceniczne.
Chłopiec o imieniu Sam, zostaje sprzedany przez biednego ojca złym kominiarzom. Podczas pracy, kominiarczyk utyka w kominie. Na szczęście wyciągają go stamtąd mali mieszkańcy domu i pomagają w ucieczce. Taką historię o chłopcu zmuszonym do ciężkiej pracy, którego przed zgubą ratują dobroć i gorące serce innych dzieci, stworzyli wspólnie kompozytor Benjamin Britten i autor libretta, Eric Crozier.

Uwaga! W ramach XII Metropolitalnego Święta Rodziny oferujemy specjalną zniżkę dla rodzin w wysokości - 20% na spektakle 31 maja, 1 czerwca oraz 2 czerwca.
 

Wróć