Opera Online

Aktualności

21 sierpnia 2018, Wtorek
60+ Kultura

Spektakl baletowy Szeherezada/Medea oraz spotkanie w Salonie Poezji i Muzyki Anny Dymnej, to specjalne propozycje, które Opera Śląska przygotowała dla seniorów. Oba wydarzenia odbędą się 30 września 2018 r. Bytomski teatr operowy w ten sposób włącza się w akcję „60+ Kultura”, organizowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Najnowsza baletowa produkcja Opery Śląskiej – spektakl Szeherezad/Medea – to świat wschodnich bajek i greckich mitów przeniesiony do czasów współczesnych. Reżyserem i choreografem spektaklu jest Robert Bondara – artysta Polskiego Baletu Narodowego, tancerz i choreograf. Kierownikiem muzycznym Maciej Tomasiewicz – jeden z najzdolniejszych dyrygentów młodego pokolenia. Spektakl został dobrze przyjęty przez publiczność i media: Robert Bondara, reżyser i choreograf "Szeherezady" i "Medei", odważnie wziął się za interpretacje tych dwóch dzieł. Każde jest w innym kolorycie, każde pokazuje inne emocje (Dziennik Zachodni); Robert Bondara (reżyser i choreograf) zdmuchnął kurz z baletu, a Martyna Kander (scenografka i kostiumografka) przewietrzyła go z zapachu naftaliny i formaliny (Życie Bytomskie). Na spektakl zapraszamy 30 września o godzinie 18.00. Dla uczestników akcji „60+ Kultura” przygotowano bilety w promocyjnej cenie 10 zł.

Kolejną propozycją Opery Śląskiej w ramach akcji „60+ Kultura” jest Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej, który od ponad 10 lat odbywa się w Sali Koncertowej im. Adama Didura. To cykliczne, comiesięczne spotkania towarzysko-artystyczne, podczas których zaproszeni aktorzy teatralni, przy akompaniamencie muzycznym, prezentują twórczość wybranych przez siebie poetów. Spotkanie zaplanowane na 30 września, odbędzie się o godz. 11.00. Bilety dla uczestników akcji „60+ Kultura” w cenie 3 zł.

Wróć