Opera Online

Praca

25 kwietnia 2024, Czwartek
Konkurs na stanowisko: Muzyk orkiestry - skrzypce tutti

Dyrektor Opery Śląskiej ogłasza otwarty konkurs na stanowisko: muzyk orkiestry – skrzypce tutti

Wymagania i umiejętności:

  • wykształcenie wyższe muzyczne – ukończone studia na kierunku instrumentalistyka o specjalności  skrzypce,
  • umiejętność czytania nut „a vista”,
  • mile widziane doświadczenie w pracy w orkiestrze,
  • mile widziana znajomość bieżącego repertuaru operowego,
  • dyspozycyjność,
  • wysoka kultura osobista oraz wysoki poziom etyki.

Główne obowiązki:

  • udział w próbach, koncertach i spektaklach w siedzibie Opery Śląskiej jak i poza siedzibą,
  • opracowywanie i wykonywanie swojej partii wg wskazań dyrygenta,
  • gotowość do indywidualnej prezentacji materiałów muzycznych z bieżącego repertuaru,
  • bezkonfliktowe współdziałanie oraz wykonywanie pracy z zespołem.

Wymagane dokumenty i oświadczenia :

  • Curriculum Vitae (CV),
  • karta zgłoszeniowa (udostępniona w załączniku),
  • dokumenty potwierdzające wykształcenie,
  • dokumenty potwierdzające doświadczenie zawodowe kandydata,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.

Oferujemy:

  • pracę w jednej z wiodących instytucji muzycznych w kraju o ugruntowanej pozycji,
  • umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne (ZFŚS),
  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego.

Przebieg konkursu:

Konkurs składa się trzech etapów.

Etap I: Złożenie ofert

Sposób i termin składania ofert: oferty należy składać w Dziale Kadr w Operze Śląskiej, ul. Moniuszki 21/23, 41-902 Bytom, lub drogą elektroniczną na adres mailowy kadry@opera-slaska.pl – z dopiskiem „Konkurs na stanowisko: muzyk orkiestry – skrzypce tutti”.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń: 21 maja 2024 roku

Kontakt telefoniczny: Dział Kadr (32) 396-68-21, 396-68-80.

Składając aplikację proszę powołać się na źródło informacji o ofercie.

Opera Śląska zapewnia akompaniatora.

Opera Śląska nie zwraca kosztów podróży oraz zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów.

Przesłuchania odbędą się 27 maja 2024 r. w siedzibie Opery Śląskiej. Dokładny termin przesłuchań zostanie podany wybranym kandydatom telefonicznie.

Etap II: Przesłuchanie

Program przesłuchań (obowiązujące fragmenty utworów orkiestrowych są zaznaczone w materiałach nutowych udostępnionych na stronie www.opera-slaska.pl/praca):

- W. A. Mozart – do wyboru Koncert G-dur KV 216, Koncert D-dur KV 218 lub Koncert A-dur KV 219 (część I – z kadencją)

- J.S. Bach – dwie kontrastujące części z wybranej Partity lub Sonaty na skrzypce solo

- Partie orkiestrowe:

  • G. Bizet – Carmen – nr 15 Kwintet
  • W. A. Mozart – Wesele Figara – Uwertura
  • J. Strauss – Zemsta nietoperza – Uwertura
  • W.A. Mozart – Don Giovanni – Uwertura (od taktu 31)
  • Don Giovanni – Aria nr 4

Utwór a Vista.

Etap III: Rozmowa kwalifikacyjna z  Dyrekcją i kierownictwem artystycznym Opery Śląskiej.

OGŁOSZENIE

FORMULARZ

MATERIAŁ NUTOWY