Nowy Rok rozpocząliśmy z uśmiechem i Straussowską nutą!
Drodzy Widzowie, dziękujemy za tak liczne przybycie! Każdy z pięciu spektakli został wyprzedany w błyskawicznym tempie.
Co jeszcze zagramy w styczniu?
9 i 10 stycznia będziemy gościć na naszej scenie młodych tancerzy z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu. Spektakl "Calineczka" to efekt współpracy bytomskiej szkoły baletowej, Opery Śląskiej i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Pankiewicza w Katowicach.
W najbliższą niedzielę, 12 stycznia, zapraszamy na uwielbianą przez bytomską publiczność "Cyganerię" G. Pucciniego. Na scenie pojawią się m.in. Gabriela Legun, Łukasz Załęski, Kamil Zdebel, Marta Huptas i Bartłomiej Kłos.
17, 18 i 19 stycznia za sprawą spektaklu "Napój miłosny" Gaetana Donizettiego odpowiemy na pytanie: czy prawdziwa miłość potrzebuje magicznego eliksiru? Historia miłości Adiny i Nemorino – w wersji reżyserskiej Karoliny Sofulak toczy się w hotelu i… nie jest to przypadek. Adina jest szefową placówki, a zakochany Nemorino to skromny boy hotelowy. Chcąc zdobyć jej serce, Nemorino daje się zwieść obietnicom Doktora Dulcamary, który sprzedaje mu tajemniczy eliksir. Aby jednak wzbudzić uczucie, musi nie tylko zdobyć względy Adiny, ale także pokonać rywala, którym jest Belcore.
Pasjonatów baletu zapraszamy na "Don Kichota". Spektakl, inspirowany legendarną powieścią Miguela Cervantesa opowiada historię Błędnego rycerza i jego wiernego giermka Sancho Pansa, którzy wędrują przez Hiszpanię. Balet ma w sobie wiele humoru, a przygody bohaterów stają się impulsem do prezentowania popisowych wariacji solowych, duetów i tańców zespołowych. Dotyczy to zarówno prezentacji w tańcach charakterystycznych typu cygański oraz tańce hiszpańskie jak fantango, seguidilla czy bolero. Jednocześnie mamy tu w pełni przedstawiony taniec klasyczny o najwyższym poziomie techniki.
W ostatnim tygodniu stycznia i początkiem lutego zapraszamy na "Baron Cygański", jedno z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dzieł Johanna Straussa, w którym cygański żywioł przeplata się z wiedeńską elegancją, a wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami. Akcja libretta opartego na noweli węgierskiego pisarza Maurycego Jókaia pt. "Saffi" rozgrywa się na pograniczu węgiersko-tureckim w połowie XVIII wieku i znajduje swój finał w Wiedniu. Pozwoliło to połączyć w jedną całość intrygujące wątki romansowe.
Bądźcie z nami!