Opera Online

Aktualności

10 kwietnia 2024, Środa
Plejada gwiazd w Operze Śląskiej!

KURZAK | DOBBER | WALEWSKA | LEGUN | LAMPERT | KUFLYUK | ZAŁĘSKI | POMPEU

Nie da się ukryć, że w kwietniu scena Opery Śląskiej przypomina panteon gwiazd! W miniony weekend spotkaliśmy się z bohaterami Balu maskowego Verdiego. Po raz kolejny serca naszych Melomanów skradła Małgorzata Walewska w roli demonicznej wiedźmy Ulryki. W postać Króla Gustawa wcielił się Matheus Pompeu – laureat pierwszej nagrody podczas Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w 2019 roku.

13 i 14 kwietnia zaprezentujemy ponadczasową opowieść o miłości, zazdrości i tragedii – La Bohème Pucciniego! Spektakl, który na deskach Opery Śląskiej wykonywany był przez 44 sezony artystyczne, jest jednym z najbardziej znanych tytułów operowych na świecie. W roli Rodolfo będziemy mogli podziwiać uwielbianych przez śląską publiczność Andrzeja Lamperta i Łukasza Załęskiego. W roli Mimi wystąpi Gabriela Legun, która niedawno otrzymała Złotą Maskę w kategorii aktorstwo za rolę wokalno-aktorską za rolę Oskara w spektaklu Bal maskowy. Warto podkreślić, że kilka dni temu solistka wróciła z Brukseli, gdzie brała udział w produkcji  Rivoluzione e Nostalgia z muzyką Giuseppe Verdiego w Operze La Monnaie De Munt. W spektaklu jako Marcello wystąpi także Stanislav Kuflyuk – uznany baryton, który występuje na krajowych i zagranicznych scenach operowych.

W sobotę (20 kwietnia) scena Opery Śląskiej ponownie będzie należeć do Aleksandry Kurzak. Światowej sławy sopranistka zabierze nas w muzyczną podróż z utworami Rossiniego, Mascagniego, Dvořáka, Cilei, Verdiego i Pucciniego. To pierwszy w Polsce koncert Maestry po międzynarodowych wojażach artystycznych. 

Dzień później (21 kwietnia) zaprezentujemy Nabucco z Andrzejem Dobberem w roli potężnego władcy Nabuchodonozora. Artysta podczas niedawnego Festiwalu Otwarcia Sceny Wracamy do gry celebrował jubileusz 40-lecia pracy artystycznej, a na początku tego roku dołączył do etatowych solistów Opery Śląskiej.

Serdecznie zapraszamy na artystyczne spotkania ze znakomitymi solistami w Operze Śląskiej. Specjalnie dla Was uruchomiliśmy limitowaną pulę dodatkowych biletów na Cyganerię i Nabucco.

Bilety dostępne w kasie Opery Śląskiej i na stronie internetowej:

Do zobaczenia w Operze Śląskiej!

Wróć