Opera Online

Aktualności

14 lutego 2024, Środa
Ostatki w Operze Śląskiej

Zakończyliśmy karnawał koncertem “Ostatki po Krakowsku” . W trakcie tego wydarzenia usłyszeliśmy niezapomniane utwory, których nie mogło zabraknąć. W repertuarze znalazły się m.in.:

  • “Czardasz Silvy” z opery “Księżniczka czardasza”,
  • “Twoim jest serce me” z opery “Kraina uśmiechu”,
  • “Kto z mych dziewek” z opery “Straszny dwór” .

Dodatkowo, publiczność entuzjastycznie reagowała na wiele niespodzianek, takich jak utwory z repertuaru Urszuli Dudziak, w tym “La Cucaracha” i “Papaya”.

Na zaproszenie Tomasza Tokarczyka, kierownika muzycznego Opery Śląskiej, wystąpili krakowscy soliści: Monika Korybalska (mezzosopran), Katarzyna Oleś-Blacha, Tomasz Kuk (tenor), Adam Szerszeń, oraz Orkiestra i Balet Opery Śląskiej. Koncert wyreżyserował i poprowadził Bogusław Nowak.

Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Jerzy Bralczyk, który rozbawiał publiczność licznymi anegdotami. W przerwie koncertu we foyer Opery Śląskiej można było zdobyć jego podpis w książce.

Warto również wspomnieć, że w wizualizacjach korzystano z projektów Krzysztofa Dydo, współzałożyciela Galerii Plakatu w Krakowie, która jest jedyną w Polsce galerią specjalizującą się w promocji i sprzedaży polskiego plakatu.

Wróć