Opera Online

Aktualności

27 listopada 2023, Poniedziałek
Medale Miasta Bytomia przyznane!

W niedzielę 26 listopada w Bytomskim Centrum Kultury wręczone zostały Medale Miasta Bytomia. Miło nam poinformować, że laureatem w dziedzinie kulturalnej został Maciej Komandera – od 1998 roku solista Opery Śląskiej. Medal otrzymała również Ludmiła Jama-Voigt, założycielka firmy PPHU VOIGT, która od wielu lat współpracuje z naszą instytucją.

Pozostałe medale otrzymali: Krzysztof Giel, Fundacja Petralana, Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa, IV Liceum Ogólnokształcące, KS "Górnik" Bytom, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Przypomnijmy, że Medal Miasta Bytomia to honorowe wyróżnienie przyznawane osobom i instytucjom za szczególne osiągnięcia dla miasta w różnych dziedzinach: gospodarczej, kulturalnej, naukowej, społecznej i sportowej. W tym roku odebrało osiem osób i podmiotów. Uroczystość oraz towarzyszący jej koncert zakończyły imprezy towarzyszące obchodom Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście oraz wpisały się w finał XVII Bytomskiej Jesieni Literackiej. 

Tegorocznym laureatom  zaszczytne wyróżnienia przekazali prezydent Mariusz Wołosz oraz przewodniczący Rady Miasta Michał Staniszewski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

 

 

Wróć