Opera Online

Aktualności

25 sierpnia 2023, Piątek
13. Noc Teatrów GZM

13. Noc Teatrów GZM zbliża się wielkimi krokami. Już 9 września (sobota) 14 teatrów z województwa śląskiego zaprezentuje 24 spektakle i 50 atrakcji dodatkowych!

Podobnie jak w poprzednich latach Opera Śląska również włączyła się w organizację tego wydarzenia i otwiera dla Was swoje drzwi! Program tegorocznego święta teatru w naszej instytucji zainteresuje nie tylko dorosłych, ale również tych najmłodszych. Z myślą o nich przygotowaliśmy m.in. otwarte zajęcia baletowe, warsztaty projektowania strojów i scenografii operowych czy niezapomnianą lekcję orkiestrową! Gdy zapadnie zmrok wspólnie wyruszymy na poszukiwania słynnego upiora w operze. Wydarzeniom towarzyszyć będzie również wystawa kostiumów i instrumentów muzycznych. Natomiast dorosłych zaprosimy na streching z elementami baletu, który poprowadzi Ellen Bremer – tancerka baletu Opery Śląskiej pochodząca z Australii.

Muzyczną perełką wydarzenia będzie na koncert „Viva l'amore”, podczas którego usłyszymy najpiękniejsze arie operowe i operetkowe oraz pieśni neapolitańskie. Wystąpi para wyśmienitych śpiewaków – Joanna Nawrot (sopran) i Łukasz Gaj (tenor). Solistom towarzyszyć będzie Zespół Kameralny pod dyrekcją Pawła Zawady.

Organizatorem Nocy Teatrów GZM jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

        

Wróć