Opera Online

Aktualności

21 czerwca 2023, Środa
Statuetki Opery Śląskiej 2023

W tym roku po raz 13 Opera Śląska rozdała swoje nagrody – Statuetki, które zostały wręczone 20 czerwca podczas zakończenia 78. sezonu artystycznego.

Statuetka jest nagrodą honorową, wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania. Otrzymują ją osoby bądź instytucje m.in. za wyróżniającą się działalność na rzecz Opery Śląskiej, promowanie i kreowanie jej wizerunku, otwarcie na teatr, szczególną współpracę organizacyjną i artystyczną z Operą, długotrwałe wspieranie wydarzeń kulturalnych, a także wszelkich inicjatyw z nimi związanych, upowszechnianie oferty kulturalnej oraz za konkretne osiągnięcia na rzecz rozwoju teatru i jego pracowników, sukcesy artystyczne oraz wybitne dokonania na polu zawodowym.

Nagrody są przyznawane od 2010 roku. Projekt dzieła powstał u Magdaleny i Jacka Wichrowskich w bytomskiej Galerii Stalowe Anioły.

W tym roku statuetka została przyznana 7 laureatom w następujących kategoriach:

PRZYJACIEL TEATRU – TEATR ŚLĄSKI IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KATOWICACH: za współpracę oraz pomoc w prezentacji naszych wydarzeń artystycznych podczas remontu sceny Opery Śląskiej w ramach projektu Opera on tour na deskach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

PRZYJACIEL TEATRU –  BYTOMSKIE CENTRUM KULTURY: za współpracę oraz pomoc w prezentacji naszych wydarzeń artystycznych podczas remontu sceny Opery Śląskiej w ramach projektu Opera on tour na deskach Bytomskiego Centrum Kultury.

PRZYJACIEL TEATRU – TEATR MIEJSKI W GLIWICACH: za współpracę oraz pomoc w prezentacji naszych wydarzeń artystycznych podczas remontu sceny Opery Śląskiej w ramach projektu Opera on tour na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach.

PRZYJACIEL TEATRU –  CHORZOWSKIE CENTRUM KULTURY: za współpracę oraz pomoc w prezentacji naszych wydarzeń artystycznych podczas remontu sceny Opery Śląskiej w ramach projektu Opera on tour na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury.

PRZYJACIEL TEATRU – PAŁAC KULTURY ZAGLĘBIA W DĄBROWIE GÓRNICZEJ: za współpracę oraz pomoc w prezentacji naszych wydarzeń artystycznych podczas remontu sceny Opery Śląskiej w ramach projektu Opera on tour na deskach Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

MELOMAN ROKU – DOMINIK ZDEBIK: za promocje repertuaru Opery Śląskiej oraz regularne uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych naszego Teatru.

NAGRODA SPECJALNA – PROF. JAN BALLARIN: za blisko 60-letnią działalność artystyczną, wybitne osiągnięcia pedagogiczne oraz godne reprezentowanie Opery Śląskiej na scenach operowych.

 

Serdecznie gratulujemy!

Wróć