Opera Online

Aktualności

13 kwietnia 2023, Czwartek
Don Pasquale

Don Pasquale w wersji koncertowej

„Don Pasquale” - opera buffa Gaetana Donizettiego powstała w zaledwie jedenaście dni. Nazywana klejnotem wdzięku i melodyjności błyskawicznie odniosła oszałamiający sukces.

17 kwietnia zapraszamy do Teatru Śląskiego na koncertową wersję tej opery. Ta miłosna intryga z kameralną obsadą sprawią, że możemy przyjrzeć się operze z bliska, aby na nowo odkryć jej wdzięk. Usłyszymy znakomitych solistów: DARIUSZA MACHEJA (Don Pasquale), STANISLAVA KUFLYUKA (Dr Malatesta), ANDRZEJA LAMPERTA (Ernesto), EWELINĘ SZYBILSKĄ (Norina) i ADAMA JANIKA (notariusz).

Soliści, Chór i Orkiestra Opery Śląskiej wystąpią pod dyrekcją TOMASZA TOKARCZYKA – nowego kierownika muzycznego, który na początku marca dołączył do naszego zespołu! Od 2004 roku był dyrygentem i kierownikiem muzycznym w Operze Krakowskiej, wcześniej związany z Operą na Zamku w Szczecinie. Tomasz Tokarczyk poprowadził ponad 600 spektakli operowych i operetkowych, sprawował kierownictwo muzyczne w blisko 30 spektaklach! Był również kilkakrotnym stypendystą Bachakademie Stuttgart oraz Bach Oregon Festival w USA. W 2020 otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy dyrygent”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Wróć