Opera Online

Aktualności

14 marca 2023, Wtorek
ŚLĄSKI DZIEŃ TAŃCA

Śląski Dzień Tańca 

18 marca na terenie województwa odbędzie się Śląski Dzień Tańca. Nasza Opera znalazła się wśród instytucji kultury zaproszonych do współorganizacji wydarzenia, którego celem jest zainteresowanie mieszkańców tą dziedziną sztuki oraz przybliżenie aktualnej oferty tanecznej regionu.

Co dla Was przygotowaliśmy? Między innymi warsztaty ze stretchingu z elementami baletu (prow. Ellen Bremer), zajęcia baletowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych (prow. Aneta Pająk-Cwojdzińska) oraz prelekcję o tajemnicach świata baletowego (prow. Katarzyna Szubert). Szczegółowy plan

Na zakończenie w Teatrze Ślaskim w Katowicach zaprezentujemy spektakl baletowy “Sól Ziemi Czarnej” na kanwie filmu Kazimierza Kutza, w reżyserii i choreografii Artura Żymełki. W 2021 roku spektakl otrzymał prestiżową “Złotą Maską” w kategorii SPEKTAKL ROKU.

Śląski Dzień Tańca, poprzedzi III Kongres Tańca, który odbędzie w Muzeum Śląskim w Katowicach od 19 do 21 marca 2023 roku. Organizatorem Śląskiego Dnia Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Akcja odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Więcej informacji: www.kongrestanca.pl.

Wróć