Opera Online

Aktualności

14 listopada 2022, Poniedziałek
Medal dla Bogdana Kurowskiego

W czwartek, 10 listopada zostały rozdane Medale Miasta Bytomia, prezydent Mariusz Wołosz i Michał Staniszewski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu uhonorowali m.in. wieloletniego Solistę Opery Śląskiej - Bogdana Kurowskiego, który związany jest z bytomską sceną od 1984 roku, ma na swoim koncie ponad 2500 występów! 

Bogdan Kurowski posiada imponujący dorobek artystyczny, jego repertuar wokalny obejmuje ponad 60 partii operowych i operetkowych, 20 partii oratoryjnych i około 200 pieśni. Kreacje tworzone przez artystę są przemyślane i wyraziste. Posiada wielki talent aktorski, dzięki któremu jego role na długo pozostają w pamięci widzów oraz recenzentów. Mieszka i pracuje w Bytomiu ale na działalność dla miasta i jego mieszkańców poświęca też swój wolny czas, uczestnicząc w wielu projektach artystycznych.

Wśród nagrodzonych znaleźli się bytomscy sportowcy, nauczyciele, społecznicy oraz ludzie kultury. Medale otrzymali także: Andrzej Filipek, Jan Kopiec, Mirosław Synowiec, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Miechowice” i ZST Bytom. Serdecznie gratulujemy!!!

Wróć