Opera Online

Aktualności

15 września 2022, Czwartek
12. Noc Teatrów GZM

Serdecznie zapraszamy 17 września 2022 r. do Opery Śląskiej na wyjątkową noc podczas, której przygotowaliśmy moc atrakcji dla całych rodzin – uczestnicy będą mogli  wziąć udział w otwartych warsztatach wokalnych i baletowych oraz zwiedzić remontowany gmach opery.

 

Już od godziny 17:00 zapraszamy na otwarte Zajęcia Studio Baletowe.  Balet mimo, iż jest dziedziną trudną i wymagającą wielu godzin treningu, pozwala także w kreatywny sposób czerpać ze swoich elementów i wykorzystywać je w pracy z grupą nieprofesjonalną. Właśnie z myślą o osobach, które nigdy nie miały możliwości spełnić marzenia o karierze primabaleriny powstały warsztaty taneczne. Otwarte zajęcia odbędą  się na profesjonalnej sali baletowej Opery Śląskiej pod okiem wykwalifikowanego instruktora i są dostosowane do wieku i możliwości uczestników.

Prowadzenie: Aneta Pająk- Cwojdzińska 

godz. 17.00 (maluchy)

godz. 18.30 (grupa średnia)

godz. 20.00 (dorośli)

 

Zaprojektuj operowy świat! Pokazowe zajęcia plastyczne mają na celu rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej i talentów dzieci poprzez działania plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów do tworzenia prac.

Prowadzenie: Mariola Szkop

godz. 17.30 (dzieci w wieku 7-9)

godz. 19.00 (dzieci w wieku  10-12)

 

Zaśpiewaj z nami!  Spotkanie z operową wróżką - czyli magia śpiewania na scenie. Podczas Nocy Teatrów odbędą się zajęcia wokalne połączone z pracą nad dykcją.  Uczestnicy będą mogli poznać  specyfikę pracy na scenie a prowadząca przygotuje ich  do występu przed publicznością. 

Każdy, kto lubi śpiewać będzie mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak operowy śpiewak.

Prowadzenie: Aleksandra Stokłosa.

godz. 17:00

 

Pokazowe próby Chóru Dziecięcego Opery Śląskiej istniejącego od 2018 roku. Jeśli Wasze dzieci także kochają śpiewać i chcecie pomóc im w rozwijaniu talentu, zgłoście je do Chóru Dziecięcego Opery Śląskiej. Co roku organizowane są przesłuchania dla dzieci w wieku 6-12 lat. Podczas nocy

teatrów będzie okazja do zobaczenia jak przebiegają zajęcia oraz odkryć tajniki nauki śpiewu.

Prowadzenie: Natalia Wieczorek

godz. 18.00

 

Poszukiwanie upiora w remontowanej operze. Z uwagi na remont serca Opery Śląskiej, czyli sceny, tylko w tą jedyną teatralną noc będzie można zobaczyć miejsca, które już wkrótce będą zupełnie inne. To niepowtarzalna okazja by zobaczyć zakamarki Opery, do których obecnie nie ma dostępu prawie nikt.

godz. 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00  

 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa kostiumów oraz instrumentów  „Dotknij opery”.

 

Zapisy na dodatkowe atrakcje pod nr 32 396 68 16, 733 916 101 oraz e-mail: edukacja@opera-slaska.pl

 

     Cały program Nocy Teatrów GZM znajdziecie www.nocteatrowgzm.pl 

Organizatorem Nocy Teatrów GZM jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Wróć