Opera Online

Aktualności

28 kwietnia 2021, Środa
Zmarła Stanisława Bereźnicka

Dziś odeszła od nas Stanisława Bereźnicka, wieloletnia koordynatorka pracy artystycznej, niesamowicie zaangażowana w życie teatru. 

Urodziła się 1 listopada 1933 roku we Lwowie, pracowała w Miejskim Sztabie Wojskowym w Bytomiu, później zajęła stanowisko w bytomskim Urzędzie Miejskim, następnie w 1977 na kolejne 35 lat jej losy związały się z Operą Śląską. 

Była doceniana przez rzetelność i umiejętność łagodzenia konfliktów. Dzięki otwartości, inteligencji a także poczuciu humoru była bardzo lubiana przez wszystkie zespoły artystyczne oraz solistów, których pracę przez długi czas koordynowała samodzielnie. W trakcie swoich działań w operze miała okazję współpracować z dyrektorami: Napoleonem Siessem, Tadeuszem Serafinem i Łukaszem Goikiem. Była podporą instytucji, dzięki całkowitemu oddaniu, bezkompromisowości a także miłości do Opery, za co w 2011 roku uzyskała nagrodę pracownika roku. Została odznaczona m.in. Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi.

Po odejściu na emeryturę w 2012 roku nadal służyła radą i wsparciem, utrzymywała kontakty z artystami i pracownikami, aktywnie uczestniczyła w życiu Opery poprzez obecność na premierach i wszystkich ważnych wydarzeniach. 

Opera bez Pani Stasi już nigdy nie będzie taka sama. 

Pani Stasiu, na zawsze pozostanie Pani w naszych sercach i pamięci. 

Rodzinie i bliskim pani Stanisławy składamy najszczersze wyrazy współczucia.

O terminie ceremonii pogrzebowej poinformujemy niezwłocznie.

Wróć