Aktualności

06 marca 2020, Piątek
Fryderyk Festiwal 2020. "Napój miłosny" wydarzeniem towarzyszącym

Opera Śląska bierze udział w tegorocznym wydarzeniu Fryderyk Festiwal 2020. Jako wydarzenie towarzyszące zaprezentuje spektakl "Napój miłosny".

„Napój miłosny” Gaetana Donizettiego jest najnowszą premierą Opery Śląskiej w Bytomiu. To opera komiczna, w której dominują zabawne sytuacje, a w naszej wersji nie brakuje także odniesień do filmu „Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona, co stanowi dodatkową atrakcją dla widza. Spektakl powstał pod kierownictwem muzycznym Francka Chastrusse Colombiera i w reżyserii Karoliny Sofulak, a główne role kreują wyjątkowi soliści:  Gabriela Gołaszewska, laureatka Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari; Andrzej Lampert, wokalista znany w świecie muzyki rozrywkowej i tenor, nagrodzony m.in. Złotą Maską za rolę tytułową w operze „Romeo i Julia”. - Tytuł należy do najczęściej wystawianych na świecie i trafia zarówno w gusta wytrawnych melomanów, jak i tych, którzy na co dzień słuchają innego gatunku muzyki. Sekret popularności „Napoju miłosnego” tkwi w połączeniu uniwersalnego, lekkiego libretta, dającego wiele możliwości reżyserowi, z pięknym śpiewem solistów. Cieszymy się, że nasza propozycja towarzyszy tak prestiżowemu wydarzeniu jak Fryderyk Festiwal 2020. Jesteśmy przekonani, że dla wielu uczestników możliwość zapoznania się z tym gatunkiem muzycznym będzie źródłem pięknych, a nieznanych do tej pory emocji i wrażeń. Mając wierną publiczność, otwieramy się na kolejne pokolenia melomanów, którzy – na co liczymy i mamy nadzieję – właśnie podczas tego wydarzenia rozpoczną swoją niekończącą się przygodę z operą - mówi Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu.

 (...) Dlaczego warto zobaczyć akurat bytomski Napój miłosny? Bo przenosi nas w wizualnie piękny i nieco nostalgiczny świat, bo obsada jest tego warta, bo to rozrywka z niewymuszonym humorem. Wreszcie po to, żeby zobaczyć solidne rzemiosło Karoliny Sofulak.  (Mateusz Borkowski, Ruch Muzyczny, Grand Hotel, Donizetti i zakochany boy, styczeń 2020)

Wróć