Aktualności

01 października 2019, Wtorek
Słoneczniki 2019 na Śląsku – statuetka dla „Małego kominiarczyka”!

Słoneczniki 2019 na Śląsku – statuetka dla „Małego kominiarczyka”!

W ubiegłym roku wyróżnienie, a w tym...statuetka dla produkcji Opery Śląskiej „Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" Benjamina Brittena.

Statuetkę zdobyliśmy w konkursie Słoneczniki 2019, jako najbardziej rozwojowa śląska inicjatywa dla dzieci w wieku 0-14 lat w kategorii Sztuki wizualne. Konkurs jest organizowany przez portal CzasDzieci.pl.

Kierownikiem muzycznym spektaklu „Mały kominiarczyk” jest Grzegorz Brajner, reżyserem - Zofia Dowjat, a autorką scenografii i kostiumów - Dagmara Walkowicz-Goleśny.

W spektaklu występują zarówno dorośli, jak i dzieci. Realizację premierowego przedstawienia poprzedziły profesjonalne warsztaty teatralne dla najmłodszych. To historia o tym, jak grupa dzieci postanawia uratować małego biednego Sama (Kominiarczyka), który zmuszony jest do pracy ponad siły.  Spektakl jest interaktywnym widowiskiem, w którym publiczność aktywnie włącza się w akcję, dziejącą się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery - dowiadują się czym jest orkiestron, jak działają instrumenty czy kim jest inspicjent.

Najbliższy spektakl na deskach Opery Śląskiej odbędzie się  8 października o godz. 11.

 Bilety można kupić w kasie teatru lub online - https://opera-slaska.pl/system_biletowy/1336

Fot. Arc Opery Śląskiej w Bytomiu

Wróć