Aktualności

10 czerwca 2019, Poniedziałek
Utrudnienia w ruchu ulicznym w dniach 13-14 czerwca 2019 związane z wydarzeniem "3 x Moniuszko"

W dniu 14 czerwca 2019 Opera Śląska organizuje wyjątkowe wydarzenie: "3 x Moniuszko - Mistrz, Muzyka, Miasto".

To pierwsza na taką skalę impreza w Bytomiu, organizowana przez Operę Śląską w Bytomiu, współorganizowana przez Urząd Marszałkowski w Katowicach, Urząd Miejski w Bytomiu oraz Fundację Jutropera. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, na które zapraszamy przez cały dzień, od godziny 10 do 20. Wśród nich trzy spektakle – w tym plenerowy „Flis”, happeningi rodzinne, podczas których będzie można nauczyć się  kroków mazura , zobaczyć pojedynki szermierzy i poznać zwyczaje szlacheckie, o których opowiedzą członkowie Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego. Do Bytomia z własną tratwą przyjadą również reprezentanci Polskiego Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich! Będzie okazja, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kostiumach z epoki oraz skosztować moniuszkowskich dań serwowanych w strefie food trucków.

Aby jednak dać możliwość każdemu uczestniczenia w naszych atrakcjach, potrzebna jest korekta w organizacji ruchu na terenie wydarzenia:

W dniach 13 czerwca od godz. 20.00 - 14 czerwca do godz. 20.00 nie będzie możliwe parkowanie pojazdów przy ul. Moniuszki 18-32 oraz ul. Moniuszki 21-25.

W dniu 14 czerwca od godz. 9.00 do godz. 20.00 ul. Moniuszki zostanie zamknięta dla ruchu (na odcinku od ul. Miarki do ul. Jagiellońskiej). Wjazd i wyjazd na ul. Moniuszki będzie jedynie możliwy dla osób posiadających zezwolenia od Zarządców budynków do parkowania pojazdów na parkingach wewnętrznych. 

Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa obecność w tym wyjątkowym dniu.

Wróć