Aktualności

12 kwietnia 2019, Piątek
XII Metropolitalne Święto Rodziny w Operze Śląskiej

XII Metropolitalne Święto Rodziny  18.05-2.06.2019

W tym roku Metropolitalne Święto Rodziny odbywa się pod hasłem "Rodzina - wspólnota pokoju". Opera Śląska w Bytomiu przyłącza się  do akcji i zaprasza na spektakle familijne:

31 maja godz. 11.00 (pokaz przedpremierowy) i godz. 18.00 - PREMIERA

„La serva padrona – służąca panią”. Premiera opery komicznej dla dzieci.

Pełna humoru historia o familijnym charakterze, idealnie sprawdzi się jako forma wspólne spędzonego czasu dzieci i rodziców. Spektakl włoskiego kompozytora Giovanniego Battisty Pergolesiego. Sprytna służąca chce wyjść za mąż za swojego pracodawcę. Staremu kawalerowi już możemy współczuć, bo dziewczyna ma mnóstwo pomysłów, duży temperament i jest bardzo uparta.

Przedstawienie zostało specjalnie przygotowane dla dzieci wieku 6-10 lat i będzie w całości wykonane w języku polskim.

https://opera-slaska.pl/system_biletowy/1302

https://opera-slaska.pl/system_biletowy/1301

1 czerwca godz. 17.00 oraz 2 czerwca godz. 11.00 - spektakl "Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" . Autor Benjamin Britten

To spektakl dla młoych melomanów przygotowany przez młodych realizatorów – Zofia Dowjat (reżyseria), Grzegorz Brajner (kierownictwo muzyczne) i Dagmara Walkowicz-Goleśny (scenografia i kostiumy).

Widzowie współuczestniczą w tworzeniu tej opery. Tutaj dzieci same postanawiają zrobić spektakl, kierując się hasłem „zróbmy operę” - zbierają rekwizyty, kostiumy i dekoracje. Wciągają w to dorosłych solistów oraz publiczność i wspólnie opowiadają historię o tym, jak grupa dzieci postanawia uratować małego biednego Sama (Kominiarczyka), który zmuszony jest do pracy ponad siły. To historia, której początek jest smutny, ale kończy się szczęśliwie – podkreśla Zofia Dowjat, reżyser.

Jest to kunsztownie napisany, a zarazem łatwo trafiający do każdego widza utwór. Muzyka jest bardzo różnorodna, nawiązująca do różnych gatunków – pojawiają się m.in. walc, szanty czy kołysanka. Publiczność może wziąć czynny udział w spektaklu, wykonując z artystami kilka utworów – dodaje Grzegorz Brajner, kierownik muzyczny.

Realizację premierowego przedstawienia poprzedziły profesjonalne warsztaty teatralne dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat, spośród których wybrano młodych artystów którzy wystąpią w operze. Spektakl jest interaktywnym widowiskiem, w którym publiczność aktywnie włącza się w akcję, która dzieje się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery - dowiadują się czym jest orkiestron, jak działają instrumenty czy kim jest inspicjent.

BILETY:

https://opera-slaska.pl/system_biletowy/1289

https://opera-slaska.pl/system_biletowy/1290

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wróć