Opera Online

Aktualności

16 września 2018, Niedziela
Słoneczniki dla "Małego kominiarczyka. Zróbmy operę!"

Nasza najnowsza produkcja dla młodych melomanów - "Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" - została wyróżniona w konkursie Słoneczniki 2018, jako najbardziej rozwojowa śląska inicjatywa dla dzieci w wieku 0-14 lat w kategorii MUZYKA, organizowanym przez portal CzasDzieci.pl. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Grzegorz Brajner, reżyserem - Zofia Dowjat, a autorką secnografii i kostiumów - Dagmara Walkowicz-Goleśny

Realizację premierowego przedstawienia poprzedziły profesjonalne warsztaty teatralne dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat, spośród których wybrano młodych artystów którzy występują w operze. Spektakl jest interaktywnym widowiskiem, w którym publiczność aktywnie włącza się w akcję, która dzieje się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery - dowiadują się czym jest orkiestron, jak działają instrumenty czy kim jest inspicjent.

To wyróżnienie to dla nas to oczywiście powód do dumy, ale także zachęta do dalszej pracy dla dzieci i z dziećmi. W Operze Śląskiej wiek nie ma znaczenia - każdy meloman jest dla nas równie ważny.

Wróć