Opera Online

Aktualności

18 września 2018, Wtorek
Nagrody Kiepury dla Artystów Opery Śląskiej

Troje Artystów Opery Śląskiej znalazło się wśród laureatów XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Statuetki rozdano podczas gali, która odbyła się w poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrody przyznano w 18 kategoriach.

W kategorii NAJLEPSZY DYRYGENT triumfował Bassem Akiki, Dyrektor Artystyczny Opery Śląskiej, doceniony za operę "Romeo i Julia" Charles'a Gounoda, zrealizowanej przez Operę Śląską w Bytomiu.

W kategorii NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA zwyciężyła Ewa Majcherczyk, która została nagrodzona za rolę  Julii w operze "Romeo i Julia" Charles'a Gounoda, zrealizowanej przez Operę Śląską w Bytomiu.

W kategorii NAJLEPSZY DEBIUT nagroda trafiła do Sławomira Naborczyka, za rolę Edwina w operetce „Księżniczka czardasza” Emmericha Kálmána, zrealizowanej przez Operę Śląską w Bytomiu.

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury są jedynymi w Polsce nagrodami dla teatralnego środowiska muzycznego. Od 2006 r. przyznaje je Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie. Laureatów wszystkich kategorii XII Teatralnych Nagród Muzycznych wyłoniła kapituła, w skład której weszli śpiewacy: Izabela Kłosińska, Danuta Renz, Ryszard Karczykowski, scenograf Marek Chowaniec, grafik Andrzej Pągowski, dyrygent i aranżer Adam Sztaba oraz tancerka i choreografka Krystyna Mazurówna. Janusz Józefowicz został powołany przez kapitułę, jako ekspert w dziedzinie musicalu. Kapitule przewodniczyła Iwona Wujastyk, będąca zarazem dyrektorem Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury, który jest organizatorem konkursu.

fot. Kinga Karpati  www.kingakarpati.com

Wróć