Opera Online

Aktualności

15 grudnia 2017, Piątek
Porozmawiajmy o Operze... z Pią Partum i Rafałem Kłoczko

Gośćmi najbliższego spotkania z cyklu „Porozmawiajmy o Operze…” będą - realizatorzy naszej najnowszej premiery, operetki I. Kálmána "Księżniczka czardasza" - Pia Partum i Rafał Kłoczko. Zapraszamy 21 stycznia 2018 r., o godz. 16.00 do Sali Koncertowej im. Adama Didura.

Pia Partum - reżyserka teatralna i operowa. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz stypendystka Institut des Etudes Théâtales w Paryżu. W 2017 r. zajęła 2 miejsce w międzynarodowym konkursie dla reżyserów operowych w National Theater w Mannheim. Ma na swoim koncie kilkanaście operowych i dramatycznych inscenizacji wysoko ocenianych przez publiczność i krytyków.

Rafał Kłoczko - dyrygent, kompozytor i teoretyk muzyki. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku i Krakowie. Zdobywca m.in. I wyróżnienia na konkursie dyrygenckim w Białymstoku czy II miejsca na konkursie w Londynie. Laureat prestiżowych programów Instytutu Muzyki i Tańca, jak „dyrygent-rezydent” i „kompozytor-rezydent”. Jako kierownik muzyczny poprowadził kilkanaście tytułów operowych.

Spotkanie poprowadzi Violetta Rotter-Kozera z TVP3 Katowice.

WSTĘP WOLNY! Obowiązuje rezerwacja miejsc, tel.: 32 396 68 77, 32 396 68 15.

Wróć