Opera Online

Media o nas

12 listopada 2019, Wtorek
10. Noc Teatrów Metropolii

Za nami 10. Noc Teatrów Metropolii. Dzień wcześniej w trzech galeriach handlowych : Galerii Katowickiej, CH Forum w Gliwicach oraz w CH Galeria Agora w Bytomiu odbył się flashmob zapowiadający wydarzenie.

Dwa spektakle i kilkanaście atrakcji – tak wyglądała 10. Noc Teatrów Metropolii
w Operze Śląskiej. Bytomski teatr w sobotę9 listopada odwiedzili goście nie tylko z wielu śląskich miast, ale także m.in.
z Krakowa i Łodzi. W sumie było to ponad 2 tysiące 300 osób. Pomysłodawcą i inicjatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Poza zwiedzaniem zakamarków teatru – sceny, widowni, magazynów oraz pracowni, zwiedzający brali udział w warsztatach wokalnych, lekcjach śpiewu chóralnego, wykonywali maski teatralne oraz bombki, które ozdobią miejską, bytomską choinkę, oglądali próbę Baletu Opery Śląskiej i mogli sprawdzić, jak wyglądają zajęcia Studia Baletowego dla dzieci i dorosłych.

Najmłodsi (ale nie tylko) najchętniej  testowali instrumenty muzyczne wykorzystywane
w operowych produkcjach – gong, klawesyn czy harfę. Ogromnym powodzeniem cieszyła się możliwość przymierzenia operowego kostiumu
i zrobienia sobie w nim zdjęcia – telefonem komórkowym, albo w fotobudce. Widzowie mieli także okazję wziąć udział w dwóch spektaklach operowych – „La serva padrona - Służąca panią” Giovanniego Battisty Pergolesiego  oraz „Don Desiderio” Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego.

Relacje w mediach

Bytom.pl

Bytomski.pl 

Dziennik Zachodni 

Dziennik Teatralny

E-teatr

Radio eM

Radio Eska

Silesia Kultura

Wiadomości Zagłębia 

 

   

 

 

 

Wstecz