Szanty w Operze IV Edycja

Dookoła zieleń traw, delikatny powiew wiosennego wiatru i zapach powstających do życia kwiatów, a w gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu po raz czwarty już rozbrzmiewać będą dźwięki żeglarskich melodii, szantowych wielogłosów i zapewne salwy braw ozdobionych szerokimi uśmiechami odbiorców.

Zapraszamy na IV edycję festiwalu „Szanty w Operze”, która odbędzie się 18 maja. Początek koncertu o godzinie 18:00, a na scenie pojawią się w tym roku:

- Perły i Łotry – klasyka gatunku. Zmienia się władza, zmienia się klimat, a oni trwają w czołówce polskiej sceny szantowej. Niebanalne aranżacje, doskonała sceniczna prezencja, a także przebojowa konferansjerka tworzą atmosferę, która zawsze przekłada się na świetną zabawę podczas koncertu!

- Majtki Bosmana – brygada z dalekiego Wałcza, charakteryzują się mocnymi wokalami, doskonałymi instrumentami i ogromną dawką poczucia humoru, które bije z tekstów utworów, a także ze stylu, w jakim prowadzą swoje koncerty. Wesoła brygada Majtków Bosmana gwarantuje przynajmniej kilka momentów, kiedy łzy(śmiechu, nie smutku!) podejdą do oczu.

- North Cape – niezmiennie, trwale i stale na czele drużyny organizacyjnej stoi kwintet wokalny rodem z Pszczyny, choć upływ czasu rozszerzył miejsce zameldowania poszczególnych członków zespołu na Pszczynę, Rudę Śląską, Bytom, Zabrze i Opole. Koncert ten będzie dla nich wyjątkowy z kilku powodów, po pierwsze kochają Operę i wszystko związane z „Szantami w Operze”, po drugie koncert ten będzie ich jubileuszem 25-lecia obecności na scenie szantowej. Przed nami dużo uśmiechu, dużo wzruszeń i dużo dobrej muzyki!

Więcej informacji o inicjatywie „Szanty w Operze" znajdą Państwo pod tym adresem.

 
Wstecz