Szanty w Operze

Szanty w Operze

III edycja

24. 06. 2018, godz. 17.00

Kiedy opustoszeją szkolne mury, Ojcowie zgarną moc prezentów, a lato rozgości się na dobre, kolejny raz szanty zabrzmią w murach Opery Śląskiej w Bytomiu, podczas 3. edycji festiwalu "Szanty w Operze". Historie niesione wiatrem i falą, sławiące piękno i przypominające o trudzie żeglarskiego życia będą tematem przewodnim tego niezwykłego wieczoru, a dodając do tego wykonawców na najwyższym poziomie można być pewnym, że damy się ponieść morskim opowieściom.


W tym roku na scenie pojawią się następujące zespoły:

KLANG - 6 mężczyzn charakteryzujących się przede wszystkim fantastycznymi głosami, które w ciekawych, łączących różne style muzyczne aranżacjach idealnie ze sobą współgrają. A gdy dołączymy do tego delikatne dźwięki gitary możemy być pewni gęsiej skórki, przynajmniej wśród żeńskiej części publiczności, ale...nie tylko.

MECHANICY SHANTY - legenda rodzimej sceny szantowej. Lider zespołu to jeden z najbardziej charakterystycznych wokalistów w nurcie. Na ich kasetach i płytach wychowało się wielu żeglarzy i sympatyków mokrej piosenki. Pochodzą z różnych stron kraju, także ze Śląska. Serce do tradycyjnych szant i zacięcie do folku sprawia, że niejedna festiwalowa publiczność zerwała się do tańca.

NORTH CAPE - gospodarze wieczoru. Pomysłodawcy festiwalu. 5 niesamowicie przystojnych mężczyzn, którzy dodatkowo dysponują potężnymi głosami. Ciekawe aranżacje, zamiłowanie do szant i folku pozwalają im porwać ludzi do wspólnego rejsu po krainach muzycznych oceanów. W połączeniu z humorem, którym na co dzień tryskają - dobra zabawa murowana.

 
Wstecz