Aktualności

31 października 2018, Środa
Polskie kompozycje - Bogdan Kurowski i jego goście

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada o godz. 16.00 zapraszamy do Sali Koncertowej im. Adama Didura na wyjątkowy koncert w wykonaniu Bogdana Kurowskiego i jego gości pt. "Polskie kompozycje". 

To autorski koncert Bogdana Kurowskiego, podczas którego zostaną zaprezentowane jego najnowsze kompozycje i opracowania, a także pieśni znanych kompozytorów w wykonaniu Jego gości – Iwony Noszczyk i Włodzimierza Skalskiego. Koncert otworzy sam artysta, wykonaniem pieśni „Straż nad Odrą” Feliksa Rybickiego. Ma to wymiar symboliczny, 50 lat temu Bogdan Kurowski pierwszy raz wykonywał tę pieśń, podczas solowego występu. 


W repertuarze wydarzenia także autorskie (słowa i muzyka) sonety miłosne na smyczki oraz „Czy znasz tę pieśń”. Natomiast Goście artysty zaprezentują się w takich utworach: „Leci liście z drzewa” Fryderyka Chopina , „Nad wodą wielką i czystą” Ignacego Paderewskiego, „Stary kapral” i „Pieśni wojenne” Stanisława Moniuszki. Pojawią się też fragmenty arii z czterech operetek (m.in. Pieśń Charona z „Orfeusza w piekle” Jakuba Offenbacha) w aranżacji Bogdana Kurowskiego. Cały koncert ubogacą muzycznie: Larisa Czaban - fortepian, Agata Maśnica - I violino , Karolina Korelus - II violino, Barbara Kostka - viola, Nikol Latocha - violoncello. Koncert poprowadzi Grażyna Brewińska.

Wróć