Gala Finałowa X Miedzynarodowego Konkursu Choreograficznego

Wydarzenia

28 stycznia 2018, Niedziela
Godzina: 17:00
Miejsce: Bytom, Opera Śląska, Duża Scena Opery Śląskiej

Kup bilet

Konkurs jest organizowany od 2005 roku przez Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu.

Już po raz dziesiąty szkoła będzie gościć uczniów szkół baletowych w wieku 14 – 19 lat z Polski (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Kraków) i zagranicy (Słowacja, Czechy, Ukraina, Węgry). Tegoroczna jubileuszowa edycja połączona będzie z nadaniem konkursowi imienia Bożeny Kociołkowskiej - primabaleriny polskiej sceny baletowej a jednocześnie pomysłodawczyni i organizatorki pierwszych edycji.

Konkurs odbywać się będzie się w dniach 25-28 stycznia 2018 roku w Bytomiu w siedzibie Opery Śląskiej. Celem tego przedsięwzięcia jest: rozwijanie i promowanie młodych talentów choreograficznych, popularyzacja różnych technik tanecznych, umacnianie pozycji tańca w świecie, a także wyzwalanie postaw kreatywnych, wzbudzanie zamiłowania do tańca oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości. 

W skład Jury wchodzą pedagodzy szkół baletowych, tancerze i choreografowie cieszący się autorytetem zawodowym z Polski i zagranicy. Konkursowi towarzyszy IV Międzynarodowa Konferencja  Naukowo – Dydaktyczna: „Taniec, rytm, muzyka w nauce i praktyce” organizowana we współpracy z Wydziałem Tańca Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz warsztaty taneczne i wspomagające dla uczestników Konkursu.

 
Wstecz