Opera Śląska w Bytomiu

  • wyszukiwarka

Zespół opery śląskiej

Dyrekcja i kierownictwo

ŁUKASZ GOIK

p.o. Dyrektor

Łukasz Goik

Anna Greń

Główna księgowa

Anna Greń

fot. Marzena Bugała-Azarko

Współpraca literacka

Tadeusz Kijonka

Olga Kozimala-Kliś

Kierownik baletu

Olga Kozimala-Kliś

henryk konwiński

Choreograf

Henryk Konwiński

Tadeusz Serafin

Konsultant artystyczny

Tadeusz Serafin

Dyrygenci

1

Dyrygent | współpraca

Francesco Bottigliero

Tadeusz Serafin

Dyrygent | współpraca

Tadeusz Serafin

090204 Jose Ferreira Lobo

Dyrygent | współpraca

Jose Ferreira Lobo

Andrzej Knap

Dyrygent | współpraca

Andrzej Knap

Dyrygent | współpraca

Mieczysław Unger

Jacek Kraszewski foto

Dyrygent | współpraca

Jacek Kraszewski

Asystenci reżysera

_GRY0185

Asystentka reżysera

Bernadeta Maćkowiak

T. PISZEK

Asystent reżysera | współpraca

Tadeusz Piszek

Soliści

Sopran | współpraca

Jolanta Dańczyk

Justyna Dyla

Sopran

Justyna Dyla

Anna Borucka

Mezzosopran

Anna Borucka

Katarzyna Haras

Mezzosopran | współpraca

Katarzyna Haras-Kruczek

Renata Dobosz

Mezzosopran

Renata Dobosz

_GRY9458

Tenor

Janusz Wenz

Wiesław Ochman

Tenor | współpraca

Wiesław Ochman

Witold Dewor

Baryton | współpraca

Witold Dewor

Baryton | współpraca

Stanisław Kuflyuk

Kamil Zdebel

Baryton

Kamil Zdebel

_GRY0050

Baryton

Adam Woźniak

Michał Schoppa

Baryton | współpraca

Michał Schoppa

ANDRIJ SHKURHAN

Baryton | współpraca

Andrzej Szkurhan

Aleksander Teliga

Bas | współpraca

Aleksander Teliga

_GRY9848

Inspicjentka

Krystyna Siedlik

_GRY0283

Inspicjentka

Jadwiga Bacik

Larysa Czaban

Korepetytorka solistów

Larysa Czaban

Korepetytorka solistów | współpraca

Joanna Steczek

korepetytor solistów | współpraca

Aleksander Teliga jr

Realizatorzy MY FAIR LADY

Orkiestra

Opera

SKRZYPCE I

Jan KNAPIK (koncertmistrz), Dobrochna Bagniewska, Olga Ivanchenko, Lilianna Janusz, Anna Król (współpraca), Grażyna Kwiatkowska, Grażyna Leśniczak, Agata Maśnica, Katarzyna Nowak,

SKRZYPCE II

Aleksandra Kasperek, Iwona Mocała, Roksana Myślińska, Małgorzata Orzińska

ALTÓWKI

Barbara KSIĘŻYK (koncertmistrz), Krzysztof Gwóźdź, Barbara Kostka, Maria Malinowska, Łukasz Unger (współpraca)

WIOLONCZELE

Adam MARKWICA (koncertmistrz), Nikol Latocha (koncertmistrz), Maria Kubisa, Agnieszka Majchrzyk (współpraca), Jaroslav Popov, Agnieszka Bator-Skowrońska

KONTRABASY

Stanisław Rymarczyk (I głos), Karol Klimczyk, Walery Kryworuczko

HARFA

Marta Gargas-Borowy, Elżbieta Baklarz (współpraca)

FLETY

Małgorzata Bugiel (I głos), Tacjana Czech (I głos), Marta Gaweł, Małgorzata Gładys (współpraca), Dominika Łysik (współpraca)

OBOJE

Gabriel Koszela (I głos), Klaudiusz Sowa (I głos),  Sebastian Wizner (I głos)

KLARNETY

Marian Bugdoł (I glos), Dariusz Jursza (I głos), Dominika Kubicka (współpraca), Marian Tobor (współpraca)

FAGOTY

Grzegorz Gawlik (współpraca), Cezary Kowalski (I głos),Gabriela Kozina (współpraca), Renata Taut ( I głos)

WALTORNIE

Igor Czaban (I głos), Mariusz Nowak,  Alina Pietrzak, Kamil Wieczorek (współpraca)

TRĄBKI

Jacek Król (I głos), Andrzej Miś (współpraca), Tomasz Soswa, Kornel Wieczorek

PUZONY

Roman Chrząścik (I głos), Dawid Guzy (I głos), Robert Waloszczyk, Robert Zug (współpraca)

TUBA

Andrzej Król (współpraca), Marek Ozioro (współpraca),

PERKUSJA

Aleksander Kulawik (I głos), Mikołaj Kurzeja (współpraca), Tomasz Kubista (współpraca), Zygmunt Przegendza (współpraca), Krzysztof Więcaszek

FORTEPIAN

Larysa Czaban

INSPEKTOR ORKIESTRY

Jan Knapik

Balet

Opera

SOLIŚCI

Dominika Koj, Aleksandra Piotrowska, Daniil Alexandrov, Grzegorz Pajdzik, Tomasz Sośnik,

KORYFEJE

Ewa Czampiel-Matura, Anna Kmiecik-Sokalla, Sylwia Kubacka-Werner, Joanna Kurkowska, Monika Latusek, Aneta Pająk, Aleksandra Pytel, Katarzyna Wieliczko-Pos, Aleksandra Unger, Artur Dmochowski, Adam Panoch, Karol Pluszczewicz, Michał Krzemień, Marek Zaręba,

ZESPÓŁ BALETU

Agata Drabik, Agata Gielmuda, Wioleta Haszczyc, Zofia Kostrzewska, Katarzyna Nalepa, Michał Gongor, Paweł Kranz, Patryk Łuksza, Patryk Nowacki, Krzysztof Szczygieł, Patryk Wlazło

WSPÓŁPRACA

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu

INSPEKTOR BALETU

Ewa Czampiel-Matura

PEDAGODZY BALETU

Jacek Drozdowski, Janina Psiuk

AKOMPANIATOR BALETU

Natalia Myślewicz

Chór Opery Śląskiej

Opera

SOPRANY

Karolina Biernacka, Agnieszka Daroszewska, Maria Dyla, Izabela Kalemba, Roksana Majchrowska, Magdalena Okońska, Marta Pagacz-Janik, Mirosława Przeworska, Jolanta Smolik, Eugenia Widera, Małgorzata Wierzbicka, Jolanta Wyszkowska

ALTY

Grażyna Bonk, Barbara Dobkowska, Dorota Manowska-Łosiak, Renata Miś, Izabela Polok, Anna Sadowska, Dominika Styrnalska, Joanna Trefon, Teresa Unger, Agnieszka Wieczorek, Natalia Wieczorek, Joanna Wojtaszewska

TENORY

Michał Bagniewski, Grzegorz Biernacki, Zbigniew Biliński,  Janusz Bolewski, Dariusz Nurzyński, Piotr Strzodka, Mateusz Kołakowski, Michał Zawierucha

BASY

Paweł Brol, Witold Dewor, Kamil Gałązka, Sebastian Janda, Juliusz Krzysteczko, Marek Lisaj, Wojciech Paczyński, Kamil Pawłowski, Grigory Shostak, Mieczysław Unger (współpraca), Mariusz Wojtaszewski

INSPEKTORZY CHÓRU

Grażyna Bonk, Janusz Bolewski

KOREPETYTOR CHÓRU

Karina Skrzeszewska, Jolanta Smolik

III Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura
I Europejska Akademia Sztuki Wokalnej
Śląskie - pozytywna energia Opera Śląska w Bytomiu jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego Miasto Bytom

Nasza misja

Opera Śląska - tworzymy pomost pomiędzy klasycznym pięknem sztuki operowej, a współczesnymi odbiorcami
w Polsce i na świecie

Dołącz do nas