Opera Śląska w Bytomiu

  • wyszukiwarka

Zespół opery śląskiej

Dyrekcja i kierownictwo

ŁUKASZ GOIK

Director a.i.

Łukasz Goik

Anna Greń

Chief Financial Officer

Anna Greń

fot. Marzena Bugała-Azarko

Literary Director

Tadeusz Kijonka

Olga Kozimala-Kliś

Ballet Manager

Olga Kozimala-Kliś

henryk konwiński

Choreographer

Henryk Konwiński

Tadeusz Serafin

Artistic consultant

Tadeusz Serafin

Dyrygenci

1

(Polski) Dyrygent | współpraca

(Polski) Francesco Bottigliero

Tadeusz Serafin

Conductor | cooperation

Tadeusz Serafin

090204 Jose Ferreira Lobo

Conductor | cooperation

Jose Ferreira Lobo

Andrzej Knap

Conductor | cooperation

Andrzej Knap

mieczyslaw-unger

Conductor | cooperation

Mieczysław Unger

Jacek Kraszewski foto

Conductor | cooperation

Jacek Kraszewski

Asystenci reżysera

_GRY0185

Assistant of director

Bernadeta Maćkowiak

Soliści

Soprano | cooperation

Jolanta Dańczyk

Leokadia Duży

Soprano

Leokadia Duży

Ewa Majcherczyk

Soprano

Ewa Majcherczyk

_GRY0243

Soprano

Iwona Noszczyk

Soprano

Ewa Pytel-Polak

Justyna Dyla

Soprano

Justyna Dyla

Anna Borucka

Mezzo-soprano

Anna Borucka

Katarzyna Haras

Mezzo-soprano | cooperation

Katarzyna Haras-Kruczek

Renata Dobosz

Mezzo-soprano

Renata Dobosz

Roksana Wardenga

(Polski) mezzosopran

(Polski) Roksana Wardenga

_GRY9458

Tenor

Janusz Wenz

Wiesław Ochman

Tenor | cooperation

Wiesław Ochman

Witold Dewor

Baritone | cooperation

Witold Dewor

Baritone | cooperation

Stanisław Kuflyuk

Kamil Zdebel

Baritone

Kamil Zdebel

adam-wozniak

Baritone

Adam Woźniak

Michał Schoppa

Baritone | cooperation

Michał Schoppa

ANDRIJ SHKURHAN

Baritone | cooperation

Andrzej Szkurhan

aleksander-teliga

Bass | cooperation

Aleksander Teliga

_GRY9848

Stage manager

Krystyna Siedlik

_GRY0283

Stage manager

Jadwiga Bacik

Larysa Czaban

Répétiteur of soloists

Larysa Czaban

Répétiteur of soloists | cooperation

Joanna Steczek

Répétiteur of soloists | cooperation

Aleksander Teliga jr

Realizatorzy MY FAIR LADY

Orkiestra

Opera

FIRST VIOLINS

Jan KNAPIK (concertmaster), Jan KNAPIK (concermaster), Dobrochna Bagniewska, Olga Ivanchenko, Lilianna Janusz, Anna Król (cooperation), Grażyna Kwiatkowska, Grażyna Leśniczak, Agata Maśnica, Katarzyna Nowak,

SECOND VIOLINS

Aleksandra Kasperek, Iwona Mocała, Roksana Myślińska, Małgorzata Orzińska

VIOLAS

Barbara KSIĘŻYK (concertmaster), Krzysztof Gwóźdź, Barbara Kostka, Maria Malinowska, Łukasz Unger (cooperation)

CELLOS

Adam MARKWICA (concertmaster), Nikol LATOCHA (concertmaster), Maria Kubisa, Agnieszka Majchrzyk (cooperation), Jaroslav Popov, Agnieszka Bator-Skowrońska

DOUBLE BASSES

Stanisław Rymarczyk (I voice), Karol Klimczyk, Walery Kryworuczko

HAPR

Marta Gargas-Borowy, Elżbieta Baklarz (cooperation)

FLUTES

Małgorzata Bugiel (I voice), Tacjana Czech (I voice), Marta Gaweł, Małgorzata Gładys (cooperation), Dominika Łysik (cooperation)

OBOES

Gabriel Koszela (I voice), Klaudiusz Sowa (I voice),  Sebastian Wizner (I voice)

CLARINETS

Marian Bugdoł (I voice), Dariusz Jursza (I voice), Dominika Kubicka (cooperation), Marian Tobor (cooperation)

BASSONS

Grzegorz Gawlik (cooperation), Cezary Kowalski (I voice),Gabriela Kozina (cooperation), Renata Taut (I voice)

FRENCH HORNS

Igor Czaban (I voice), Mariusz Nowak,  Alina Pietrzak, Kamil Wieczorek (cooperation)

TRUMPETS

Jacek Król (I vioce), Andrzej Miś (cooperation), Tomasz Soswa, Kornel Wieczorek

TROMBONES

Roman Chrząścik (I voice), Dawid Guzy (I voice), Robert Waloszczyk, Robert Zug (cooperation)

TUBA

Andrzej Król (cooperation), Marek Ozioro (cooperation)

PERCUSSION

Aleksander Kulawik (I voice), Mikołaj Kurzeja (cooperation), Tomasz Kubista (cooperation), Zygmunt Przegendza (cooperation), Krzysztof Więcaszek

PIANO

Larysa Czaban

ORCHESTRA INSPECTOR

Jan Knapik

Balet

Opera

SOLOISTS

Dominika Koj, Aleksandra Piotrowska, Daniil Alexandrov, Grzegorz Pajdzik, Tomasz Sośnik,

CORYPHEES

Ewa Czampiel-Matura, Anna Kmiecik-Sokalla, Sylwia Kubacka-Werner, Joanna Kurkowska, Monika Latusek, Aneta Pająk, Aleksandra Pytel, Katarzyna Wieliczko-Pos, Aleksandra Unger, Artur Dmochowski, Adam Panoch, Karol Pluszczewicz, Michał Krzemień, Marek Zaręba,

CORPS DE BALLET

Agata Drabik, Agata Gielmuda, Wioleta Haszczyc, Zofia Kostrzewska, Katarzyna Nalepa, Michał Gongor, Paweł Kranz, Patryk Łuksza, Patryk Nowacki, Krzysztof Szczygieł, Patryk Wlazło

COOPERATION

Pupils of the Ludomir Różycki Ballet School in Bytom

BALLET INSPECTOR

Ewa Czampiel-Matura

BALLET RÉPÉTITEURS

Jacek Drozdowski, Janina Psiuk

BALLET ACCOMPANIST

Natalia Myślewicz

Chór Opery Śląskiej

Opera

SOPRANOS

Karolina Biernacka, Agnieszka Daroszewska, Maria Dyla, Izabela Kalemba, Roksana Majchrowska, Magdalena Okońska, Marta Pagacz-Janik, Mirosława Przeworska, Jolanta Smolik, Eugenia Widera, Małgorzata Wierzbicka, Jolanta Wyszkowska

ALTOS

Grażyna Bonk, Barbara Dobkowska, Dorota Manowska-Łosiak, Renata Miś, Izabela Polok, Anna Sadowska, Dominika Styrnalska, Joanna Trefon, Teresa Unger, Agnieszka Wieczorek, Natalia Wieczorek, Joanna Wojtaszewska

TENORS

Michał Bagniewski, Grzegorz Biernacki, Zbigniew Biliński,  Janusz Bolewski, Dariusz Nurzyński, Piotr Strzodka, Mateusz Kołakowski, Michał Zawierucha

BASSES

Paweł Brol, Witold Dewor, Kamil Gałązka, Sebastian Janda, Juliusz Krzysteczko, Marek Lisaj, Wojciech Paczyński, Kamil Pawłowski, Grigory Shostak, Mieczysław Unger (cooperation), Mariusz Wojtaszewski

CHOIR INSPECTOR

Grażyna Bonk, Janusz Bolewski

CHOIR RÉPÉTITEUR

Karina Skrzeszewska, Jolanta Smolik

III Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura
I Europejska Akademia Sztuki Wokalnej
Śląskie - pozytywna energia Opera Śląska w Bytomiu jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego Miasto Bytom

Nasza misja

Opera Śląska - tworzymy pomost pomiędzy klasycznym pięknem sztuki operowej, a współczesnymi odbiorcami
w Polsce i na świecie

Dołącz do nas