Opera Śląska w Bytomiu

  • wyszukiwarka

Zespół opery śląskiej

Dyrekcja i kierownictwo

ŁUKASZ GOIK

Direktor

Łukasz Goik

Anna Greń

Hauptbuchhalterin

Anna Greń

fot. Marzena Bugała-Azarko

Literarischer Leiter

Tadeusz Kijonka

Olga Kozimala-Kliś

Ballettleiter

Olga Kozimala-Kliś

henryk konwiński

Choreograf

Henryk Konwiński

Tadeusz Serafin

Künstlerischer Berater

Tadeusz Serafin

Dyrygenci

1

(Polski) Dyrygent | współpraca

(Polski) Francesco Bottigliero

Tadeusz Serafin

Dirigent | Zusammenarbeit

Tadeusz Serafin

090204 Jose Ferreira Lobo

Dirigent | Zusammenarbeit

Jose Ferreira Lobo

Andrzej Knap

Dirigent | Zusammenarbeit

Andrzej Knap

mieczyslaw-unger

Dirigent | Zusammenarbeit

Mieczysław Unger

Jacek Kraszewski foto

Dirigent | Zusammenarbeit

Jacek Kraszewski

Asystenci reżysera

_GRY0185

(English) Assistant of director

(English) Bernadeta Maćkowiak

Soliści

Sopran | zusammenarbeit

Jolanta Dańczyk

Justyna Dyla

Sopran

Justyna Dyla

Anna Borucka

Mezzo-soprano

Anna Borucka

Katarzyna Haras

Mezzo-sopran

Katarzyna Haras

Renata Dobosz

Mezzo-sopran

Renata Dobosz

Roksana Wardenga

(Polski) mezzosopran

(Polski) Roksana Wardenga

_GRY9458

Tenor

Janusz Wenz

Wiesław Ochman

Tenor | Zusammenarbeit

Wiesław Ochman

Sylwester Kostecki - portret - autor - J.Multarzyński

(English) Tenor

Sylwester Kostecki

Witold Dewor

Bariton | Zusammenarbeit

Witold Dewor

Kamil Zdebel

(English) Baritone

Kamil Zdebel

adam-wozniak

Bariton | Zusammenarbeit

Adam Woźniak

Michał Schoppa

Bariton | Zusammenarbeit

Michał Schoppa

ANDRIJ SHKURHAN

Bariton | Zusammenarbeit

Andrzej Szkurhan

_GRY9848

(English) Stage manager

(English) Krystyna Siedlik

_GRY0283

Stage managers

Jadwiga Bacik…

Larysa Czaban

Répétiteur of soloists

Larysa Czaban

(English) Répétiteur of soloists | cooperation

Halina Mansarlińska

(English) Répétiteur of soloists | cooperation

(English) Aleksander Teliga jr

Realizatorzy MY FAIR LADY

Orkiestra

Opera

SKRZYPCE I

Jan KNAPIK (koncertmistrz),Borysenko Swietłana, Olga Ivanchenko, Lilianna Janusz, Grażyna Leśniczak, Sylwia Okaryńska, Małgorzata Orzińska, Joanna Kruszyńska, Anna Ziębik (współpraca), Elżbieta Podgórska (współpraca)SKRZYPCE II Aleksandra Kasperek, Iwona Mocała, Roksana Myślińska, Dobrochna Kapłańska Marzena Marcinowska

SKRZYPCE II

Aleksandra Kasperek, Iwona Mocała, Roksana Myślińska, Dobrochna Kapłańska Marzena Marcinowska

ALTÓWKI

Barbara KSIĘŻYK (concertmaster), Krzysztof Gwóźdź, Barbara Kostka, Maria Malinowska, Małgorzata Siedlik

WIOLONCZELE

Adam MARKWICA (koncertmistrz), Maria KUBISA, Agnieszka Bator-Skowrońska, Jaroslav Popov, Michał Lech (współpraca), Wioletta Marecka (współpraca), Anna Thol (współpraca)

KONTRABASY

Stanisław Rymarczyk (I głos), Walery Kryworuczko, Karol Klimczyk

HARFA

Marta Gargas

FLETY

Małgorzata Bugiel (I głos), Tacjana Czech (I głos), Marta Gaweł , Małgorzata Gładys (współpraca)

OBOJE

Gabriel Koszela (I głos), Klaudiusz Sowa (I głos), Katarzyna Żołnowska (współpraca)

KLARNETY

Marian Bugdoł (I glos), Dariusz Jursza (I głos), Dominika Kubicka (współpraca), Marian Tobor (współpraca)

FAGOTY

Cezary Kowalski (I glos), Andrzej Stokłosa (I glos), Renata Taut ( I głos)

WALTORNIE

Igor Czaban (I głos), Rafał Pol, Pięk Alina, Ryszard Rakoczy (współpraca), Mariusz Nowak (współpraca), Kamil Wieczorek (współpraca), Waldemar Matera (współpraca)

TRĄBKI

Jacek Król (I głos), Kornel Wieczorek, Tomasz Soswa, Andrzej Turczyk (współpraca), Maciej Mzyk (współpraca)

PUZONY

Roman Chrząścic (I głos), Dawid Guzy (współpraca), Robert Waloszczyk

TUBA

Andrzej Król (współpraca), Marcin Wojaczek (współpraca)

PERKUSJA

Aleksander Kulawik (I głos), Zygmunt Przegendza, Krzysztof Więcaszek, Tomasz Ptaszek (współpraca)

FORTEPIAN

Halina Mansarlińska

INSPEKTOR ORKIESTRY

Jan Knapik

Balet

Opera

Solisten

Olga Kozimala-Kliś, Bernadeta Maćkowiak-Pajdzik, Daniil Alexandrov, Mirosław Kalemba, Grzegorz Pajdzik, Aleksandra Piotrowska, Tomasz Sośnik

KORYFEJE

Bryl Aleksandra, Ewa Czampiel-Matura, Joanna Kurkowska, Dominika Koj, Anna Kmiecik-Sokalla,Sylwia Kubacka-Werner, Aneta Pająk, Artur Dmochowski, Adam Panoch, Aleksandra Pytel, Katarzyna Wieliczko-Pos, Krzemień Michał, Marek Zaręba

ZESPÓŁ BALETU

Michał Gongor, Monika Niedźwiecka, Natalia Polak, Patryk Wlazło, Pluszczewicz Karol, Wieschollek Julia, Wilk Agata, Wolińska Angela, Łuczak Jagoda

WSPÓŁPRACA

Lucyna Popławska, Kamila Święcicka, Jacek Drozdowski oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu

INSPEKTOR BALETU

Janina Psiuk

PEDAGODZY BALETU

Jacek Drozdowski, Peluritis Pranciskus, Janina Psiuk

AKOMPANIATOR BALETU

Marcin Stasz

Chór Opery Śląskiej

Opera

SOPRANY

Agnieszka Daroszewska, Maria Dyla, Izabela Kalemba, Karolina Kasprzyk, Magdalena Okońska, Joanna Pakulla, Małgorzata Wierzbicka, Mirosława Przeworska, Jolanta Smolik, Eugenia Widera, Jolanta Wyszkowska

ALTY

Grażyna Bonk, Natalia Brodziak, Dorota Manowska, Agnieszka Wieczorek, Anna Sadowska, Joanna Trefon, Teresa Unger, Renata Miś, Dominika Strynalska, Joanna Omozik

TENORY

Zbigniew Biliński, Bagniewski Michał, Janusz Bolewski, Dariusz Nurzyński , Jan Segiet, Piotr Strzodka, Mateusz Kołakowski, Zbigniew Radzik (współpraca)

BASY

Paweł Brol, Juliusz Krzysteczko, Marek Lisaj, Wojciech Rudkowski, Mariusz Wojtaszewski, Wojciech Paczyński, Franciszek Minkner (współpraca), Mirosław Naworski (współpraca), Michał Potrzebka (współpraca)

INSPEKTORZY CHÓRU

Grażyna Bonk, Janusz Bolewski

KOREPETYTOR CHÓRU

Jolanta Smolik

III Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura
I Europejska Akademia Sztuki Wokalnej
Śląskie - pozytywna energia Opera Śląska w Bytomiu jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego Miasto Bytom

Nasza misja

Opera Śląska - tworzymy pomost pomiędzy klasycznym pięknem sztuki operowej, a współczesnymi odbiorcami
w Polsce i na świecie

Dołącz do nas