Aktualności

04 października 2017, Środa
Premiera "Romea i Julii" oraz spotkanie z Michałem Znanieckim

Tragiczna historia kochanków z Werony pobudza wyobraźnię kolejnych pokoleń, teraz - w najnowszej odsłonie scenicznej - przedstawi ją Opera Śląska. Opowieść o zwaśnionych rodach Kapuletów i Montekich, którą  na język opery przełożył francuski kompozytor Charles Gounod,  na bytomską scenę wprowadzi Michał Znaniecki – jeden z najwybitniejszych reżyserów teatralnych i operowych.

Bytomska premiera „Romea i Julii” odbędzie się 21 października 2017 r. o godz. 18.00. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Bassem Akiki – dyrygent goszczący na wiodących europejskich scenach muzycznych. Główne partie kreować będą znakomici soliści: Ewa Majcherczyk, Ewelina Szybilska, Dorota Gibiec-Kurowska oraz Andrzej Lampert i Sang-Jun Lee.

To będzie historia o konflikcie, w którym niewinność jest uwikłana w rodzinne porachunki świata dorosłych. Stąd w spektaklu biorą też udział dzieci (mała Julia i mały Romeo). Dopóki nie są skażeni dorosłością, potrafią kochać i nie myślą o układach, wrogach, polityce. Ale życie jest inne. Zmusza nas do przejęcia ról społecznych; zemsty, lojalności, znaków rozpoznawczych tożsamości społecznej. – mówił Michał Znaniecki w wywiadzie z Reginą Gowarzewską /Opera Cafe nr 39/

Okazja do rozmowy z Michałem Znanieckim w Operze Śląskiej - już 8 października o godz. 16.00. Reżyser będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu „OPERA BLISKO CIEBIE: Porozmawiajmy o Operze…”. W tym roku realizator naszej najnowszej premiery obchodzi jubileusz 25-lecia pracy artystycznej, w ramach którego odbywa się wiele ciekawych spotkań i wydarzeń. Jedno z nich już w najbliższą niedzielę w Sali Koncertowej im. A. Didura -  połączone z promocją jego najnowszej książki „Złota klatka”.

Bądźcie z nami! Zapraszamy!

 

Wróć